Biegi narciarskie
Fot. sportsinwinter.pl

Wciąż trwa 70. Turniej Czterech Skoczni, zaś biegacze narciarscy zakończyli rywalizację w Tour de Ski. Z dobrej strony spisali się reprezentanci Polski.

Na starcie pojawiły się tylko dwie Polki, które wystartowały tyko w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie rozegrano najpierw sprint, a później bieg na 15 km stylem dowolnym. Karolina Kaleta plasowała się na 81. i 80. miejscu, zaś Weronika Kaleta była 64. i 77.

Lepiej spisali się panowie. Rywalizację od punktów w sprincie rozpoczął 24. w Szwajcarii Maciej Staręga, który punktował też w sprincie w Oberstdorfie, gdzie był 25. Na tym jednak doświadczony Polak zakończył swój udział w Tour de Ski. W części włoskiej wzięli udział bracia Dominik i Kamil Bury. Pierwszy z nich był na 30. miejscu podczas biegu na 15 km stylem dowolnym w Oberstdorfie, zaś drugi dzień później zajął w sprincie 24. miejsce. Ostatecznie do mety ostatniego biegu pod morderczą górę Alpe Cermis dobiegł tylko Dominik Bury, który na ostatnim etapie był 21., zaś w klasyfikacji łącznej 31.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!