WARSZAWA 01.05.2021 MECZ 28. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2020/21 POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSZAWA: LEGIA WARSZAWA - WISLA KRAKOW NZ YAW YEBOAH FILIP MLADENOVIC FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Występujący dotychczas w Wiśle Kraków Yaw Yeboah podpisał kontrakt z występującym w angielskiej MLS, Columbus Crew.

24-letni skrzydłowy, który do zespołu z Krakowa trafił w sierpniu 2020 roku z hiszpańskiej CD Numanci związał się z nowym zespołem do końca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

W zespole Białej Gwiazdy reprezentant Ghany wystąpił w pięćdziesięciu spotkaniach w których zdobył dziesięć bramek i dołożył do tego pięć asyst. Przedstawiciel PKO Ekstraklasy za swojego zawodnika otrzyma około 1,5 miliona euro.

Yaw jest idealnym przykładem transferów, które taki klub jak Wisła powinien robić. To zawodnik znaleziony przez skauting, pozyskany dzięki dużej determinacji zarządu, który zauważył szansę w niepewnej sytuacji jego klubu. W ciągu 18 miesięcy dał nam dużo na boisku, pokazał się i wypromował. Jego transfer do Columbus Crew to najwyższy transfer Wisły od 4 lat, dodatkowo udało się nam zagwarantować oczekiwany przez nas procent od następnego transferu, co w przypadku jego wieku powinno zapewnić klubowi dodatkowe korzyści w przyszłości. Yaw przebył w Wiśle modelową drogę, liczymy, że podobne ruchy uda się nam powtórzyć w przyszłości – mówił Tomasz Pasieczny, Dyrektor Sportowy Wisły Kraków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!