Koszykarki GTK Gdynia wygrały pierwsze spotkanie od dwóch sezonów w ramach swoich rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Na pokonanym polu pozostawiły Energę Toruń.

Od początku w pierwszej kwarcie minimalnie na prowadzeniu utrzymywały się torunianki. Ich prowadzenie wachało się od pierwszych minut na poziomie 2-5 oczek. Ważną postacią była Aleksandra Pszczolarska. Swoje dorzucały Tyler Scyfe oraz Evelyn Adebayo. W drugiej kwarcie gdynianki dochodziły rywalki na jeden punkt. Zawsze jednak torunianki odpowiadały skutecznymi akcjami. Po serii 11:0 dla Energii ekipa gości prowadziła nawet 24:37 dla przyjezdnych po siedemnastu minutach. Gdynianki jeszcze przed przerwą zaliczyły zryw co spowodowało zmniejszenie prowadzenia przyjezdnych do dwóch oczek.

Po zmianie stron mecz się trochę wyrównał w trzeciej odsłonie.  Owszem torunianki potrafiły prowadzić siedmioma oczkami, ale i na to GTK znalazło próbę odpowiedzi.  Po trzech kwartach prowadzenie Energii wynosiło tylko trzy oczka. Po wznowieniu gry w czwartej kwarcie GTK złapało wiatr w żagle. Skuteczna w tym okresie gry była Anna Wińkowska. Dzięki serii gdynianek 12:0 wyszły na prowadzenie którego nie oddały do końca spotkania.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami były Julia Bazan z 18 oczkami dla GTK oraz Tyler Scaicfe dla Energii z 17 punktami.

GTK GDYNIA  – ENERGA  TORUŃ  61:56  (14:20, 19:15, 12:13, 16:8)