W meczu 15. kolejki PlusLigi AZS Olsztyn zmierzył się w Iławie z PGE Skrą Bełchatów. Olsztynianie dzielnie walczyli, ale zdołali urwać Skrze tylko jednego seta.

Od początku pierwszego seta gra toczyła się wyrównanie, z minimalnym wskazaniem na Bełchatowian, którzy potrafili chwilowo prowadzić dwoma, a nawet trzema punktami. W połowie tercji pierwszy raz na delikatne prowadzenie wyszli Olsztynianie, ale seta ostatecznie po trzech punktach z rzędu wygrali Bełchatowianie 25:23.

W kolejnym to Olsztynianie grali skuteczniej i od samego początku prowadzili kilkoma punktami. W środku spotkania mieli przewagę pięciu punktów (15:10) i starali utrzymać się ją do końca. Pięcioma punktami się nie udało, ale wygrali pewnie 25:21.

Trzeci oraz czwarty set był podobnie wyrównany do tego pierwszego. Walka toczyła się w nich zacięcie, często punk za punkt lub z drobnymi przewagami na jedną ze stron. Doszło do tego, że oba musiały być prowadzone na przewagi. Zakończyły się tym samym wynikiem 28:26 dla Skry.

Indykpol AZS Olsztyn – PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25;25:21;26:28;26:28)

AZS Olsztyn: Butryn, Jakubiszak, Defalco, Firlej, Poręba, Andringa, Gruszczyński, Król

Skra Bełchatów: Atanasijević, Kłos, Ebadipour, Łomacz, Bieniek, Kooy, Piechocki, Sawicki, Schulz, Mitić, Taht