W ramach rozgrywek EuroCup w koszykówce kobiet w Polkowicach podejmowało miejscowe BC podejmowało rosyjską BC Nadeżdę. Awansuje lepsza ekipa w dwumeczu.

Pierwsza kwarta należała do polkowiczanek. Już w niej „Pomarańczowe” prowadziły dwucyfrowo. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie przyjezdne odzyskiwały minimalnie skuteczność i pomału zmniejszały straty do rywalek. Nieźle w ekipie gości radziły sobie Kyara Linskens, Markeisha Gatling czy Elizaveta Komarova. W wicemistrzyniach Polski prym wiodły Stephanie Mavounga, Erica Wheeler oraz Sasa Cado.

Po zmianie stron dalej minimalnie lepszym zespołem była ekipa Nadieżdy. Szybko z przewago polkowiczanek nic nie zostało. Przyjezdne dogoniły polski zespół na jeden punkt. W czwartej kwarcie lepsze otwarcie zaliczył zespół z Dolnego Śląska. W pewnym momencie prowadząc 73:54 w połowie ostatniej kwarty. Jednak w końcówce zabrakło podopiecznym trenera Kowalewskiego skuteczności. Ostatnia akcja nalezała do przyjezdnych, ale okazała się nie skuteczna.

Dla Polkowic najlepiej punktowały: Mavunga 20 pkt (11 zbiórek), Cado 17, Wheeler 16 (9 asyst)

BC POLKOWICE – BC NADEŻDA  75:72   (29:19, 19:23, 13:18, 14:12)