Krzysztof Piątek powrócił do Włoch by odbudować swą piłkarską karierę, dziś otrzymał szansę debiutu w barwach Fiorentiny i wpisał się na listę strzelców.

Polak wszedł na boisko w 73. minucie spotkania Napoli – Fiorentina w 1/8 Pucharu Włoch przy wyniku 1:2. Drużyna naszego reprezentanta straciła bramkę w ostatniej minucie meczu co doprowadziło do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Fiorentina nie pozostawiła rywalom złudzeń i wygrała pewnie 2:5 a Krzysztof Piątek zaliczył w swoim debiucie bramkę!

W meczu wystąpił również Bartłomiej Drągowski, jednak opuścił on boisko w 46. minucie spotkania po obejrzeniu czerwonej kartki.

Puchar Włoch

Napoli 2:5 Fiorentina

Bramki: Mertens 46′, Petagna 95′ – Vlahovic 41′, Biraghi 57′, Venuti 106′, Piątek 108′, Maleh 119′