foto: developres.rzeszow.pl

15. kolejkę TAURON Ligi otwarły w Rzeszowie przewodzące stawce siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów oraz Polskich Przetworów Pałacu Bydgoszcz. Przedostatni w tabeli zespół znad Brdy zagrał jeden z lepszych meczów w sezonie, urywając faworytkom z Podkarpacia seta, a także będąc równorzędnym rywalem w wielu innych fragmentach tego meczu.

Mecz w Rzeszowie zapowiadał się niezbyt atrakcyjnie, gdyż na Podkarpacie zjechała ekipa z nizin TAURON Ligi. Rzeczywistość była dla widowiska zdecydowanie bardziej łaskawa.

Początkowa faza inauguracyjnego seta była wyrównana (7:7), ale później widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Z drugiej piłki rywali zaskoczyła Paulina Bałdyga, podwójny blok rywalek przechytrzyła Mariana Cassemiro dodając za chwilę punkt z kolejnego ataku, zaś zagranie ze środka Kingi Różyńskiej dało Pałacowi ucieczkę na trzy punkty (7:10).

Niebawem bydgoszczanki poczęstowały miejscowe kolejną serią punktów, by po kiwce Zuzanny Szperlak prowadzić już 7. punktami (11:18). W tym momencie w hali na Podpromiu nastąpiła euforia, związana z wprowadzeniem na boisko wracającej po długiej, ciężkiej kontuzji Marty Krajewskiej. Rozgrywająca reprezentacji Polski szukała dobrych rozwiązań dla swojego zespołu, lecz w tym secie nie dało się nic zrobić. Mariana Cassemiro odebrała rzeszowiankom ochotę do skutecznej pogoni asem serwisowym (16:22), a partię zamknęła sprytnym atakiem Szperlak (18:25)

Kolejna partia zaczęła się prowadzeniem Developresu 3-0, ale przyjezdne odpowiedziały błyskawicznie (3:3). Rysice tym razem szybko wzięły się w garść i atakiem z lewej flanki Jeleny Blagojević, udanym blokiem Bruny Honorio oraz ofensywą z drugiej linii Kary Bajemy zaczęły budować dystans (9:6). Kiwka Dominiki Witowskiej oraz blok tej samej środkowej podkreśliły prymat w tej odsłonie gospodyń (12:8). Kolejny wzrost dystansu nastąpił po technicznym ataku lewym skrzydłem Blagojević (15:10). Popisowy blok Anny Stencel (20:13) dał już rzeszowiankom 7. punktów zapasu i było wiadomo, że kwestią czasu pozostanie sprawa wyrównania stanu pojedynku. Ten zaszczyt przypadł Witowskiej, atakiem ze środka na końcową linię (25:18).

Po drugiej zmianie stron Pałac znów brylował. Świetnie spisywała się w ataku Hage, będąc konstruktorką zaliczki bydgoszczanek (3:6), zaś as serwisowy Szperlak utrzymał dystans (5:8). W kolejnym okresie miejscowym wciąż nie było łatwiej, o czym dobitnie przekonała się zatrzymana potrójnym blokiem Honorio (8:12). Miejscowym udało się jednak włączyć wysoki bieg, zaś atak Bajemy nawiązujący kontakt z Pałacem (13:14) był wstępem do konkretnej ofensywy. Od stanu 13:15 Developres zdobył 5 punktów z rzędu, zaś architekturą odwrócenia losów seta zajęły się głównie Stencel i Bajema. Autowy atak Cassemiro miał zabrać siatkarkom Pałacu wolę walki do końca (20:16), ale te jeszcze poderwały się do riposty. As Magdaleny Mazurek i przestrzelony atak Bajemy wprowadził partię w interesującą konfrontację (22:21), lecz rzeszowianki utrzymały prowadzenie, a decydujący cios trzeciego rozdania zadała po skosie Blagojević (25:22).

Premiera czwartego seta należała do Bajemy i Blagojević, które znakomitą grą na siatce i w bloku wyniosły Developres na 5. punktowe prowadzenie (6:1). Jeszcze w tej fazie seta plany miejscowym starała się pokrzyżować udanymi akacjami Mazurek (10:8). Coraz skuteczniejsza była jednak Serbka Blagojević, a jej partnerki wyraźnie obrały kurs na zakończenie spotkania w czterech setach. Bydgoszczanki nie kończyły ataków z uwagi na perfekcyjną grę libero Darii Przybyły, co w kontrach wykorzystywała Bajema. Po ataku Izabelli Rapacz ciągle punktujący Developres osiągnął 10. punktów przewagi (22:12) i już musiał w tym meczu zainkasować komplet punktów

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1 (18:25, 25:18, 25:22, 25:14)

MVP: Katarzyna Wenerska

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Polańska, Honorio, Krajewska, Bagrowska, Blagojević, Stencel, Wenerska, Witowska, Bajema, Rapacz, Kalandadze, Jurczyk, Bińczycka, Przybyła, Szczygłowska

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Balmas, Kobus, Mazurek, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bozdeva, Różyńska, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Hage, Justka, Saad

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!