Piłka ręczna - POLSKA

Polscy szczypiorniści ulegli Niemcom w trzecim grupowym meczu podczas ME 2022.

We wtorkowym pojedynku obie drużyny biły się o zwycięstwo w swojej grupie D. Polacy, jak i Niemcy wygrali po dwa poprzednie mecze i byli pewni udziału w dalszej fazie turnieju. Biało-czerwoni do meczu przystąpili bez Macieja Gębali, który otrzymał pozytywny wynik testu covidowego.

Pierwsza połowa

Pierwsza połowa w wykonaniu Polaków miała nerwowy charakter. Kilkukrotnie łapali indywidualne kary, zaś Niemcy podwyższali prowadzenie po wykorzystywaniu dyktowanych im rzutów karnych. Grę biało-czerwonych poprawił czas wzięty prze trenera Rombla, ale straty utrzymały się do końca pierwszej części spotkania. Polacy przegrali ją 12:15.

Na pochwałę dobra interwencja Zembrzyckiego z pierwszej części pierwszej połowy. Ten najpierw obronił rzut ze skrzydła, a następnie dobitkę. Dobrze spisywał się też bramkarz rywali, który zablokował rzuty Daszka, czy Olejniczaka.

Druga połowa

Drugą połowę od bramki zaczęli Polacy, którzy do tego zyskali możliwość gry w przewadze. W akcji bramkowej faulował bowiem Golla. Kilka chwil później strata Niemców i do pustej bramki trafił Moryto, czym zmniejszył straty do jednego gola.

Szansy na wyrównanie nie wykorzystał Daszek, który trafił obok bramki, po czym znów odskoczyli rywale.

Na nic nie zdała się też udana interwencja Korneckiego, po której zablokowanym zostało uderzenie Olejniczaka. Kilka chwil później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Moryto.

Ponownie o czas musiał więc prosić trener Rombel, gdyż Niemcy prowadzili już pięcioma bramkami. Wyraźnej poprawy jednak nie było. W odrabianiu strat nie pomogła kolejna indywidualna kara dla Polaka za błąd kroków, która finalnie nie okazała się bolesną w skutkach. Polacy dość niespodziewanie zaczęli zmniejszać straty. Dwukrotnie mocno rzucił Daszek, później piłkę stracili Niemcy, gola trafił Sićko, lecz wszystko zepsuła kolejna indywidualna kara.

Ostatecznie zmienić losów tego spotkania się nie udało. Polacy przegrtywają z Niemcami 23:30, ale zagrają w fazie zasadniczej europejskiego czempionatu.

Polska 23:30 Niemcy

Polska: M. Kornecki, Zembrzycki – Daszek (5), Jędraszczyk, Olejniczak (1), Komarzewski, Bis, Sićko (6), Pietrasik (1), Beckman, Pilitowski, Syprzak (2), Moryto (7), P. Krajewski (1), Przybylski, Czapliński.