Maliszewska

Dwa tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. W Pekinie nie zabraknie reprezentantów Polski, którzy mogą sięgnąć po olimpijskie medale.

Do polskich faworytów tej imprezy można zaliczyć kilku zawodników, wśród których znajdują się:

Natalia Maliszewska – short track

Podczas zawodów PŚ na 500 metrów zajęła 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. W październiku wygrała próbę przedolimpijską w Pekinie.

Aleksandra Król – snowboard

Sezon PŚ rozpoczęła przeciętnie, na co wpływ miała kontuzja i przerwa w treningach. W styczniu wlała nadzieje w serca kibiców wygrywając zawody PŚ w Simonhöhe.

Andżelika Wójcik – łyżwiarstwo szybkie

Z wielkimi oczekiwaniami patrzymy na panczenistów rywalizujących na dystansie 500 metrów. Jedne z zawodów PŚ padły łupem Andżeliki Wójcik, która w klasyfikacji generalnej zajmuje 5. miejsce. Do zwycięstwa w Salt Lake City dorzuciła triumf w sprincie drużynowym w Stavanger.

Piotr Michalski – łyżwiarstwo szybkie

O medal może też powalczyć Michalski. W zmaganiach PŚ nie szło mu tak dobrze, ale serca kibiców rozbudził na początku stycznia w Heerenveen, gdzie został mistrzem Europy na dystansie 500 metrów.

Kamil Stoch – skoki narciarskie

Nie zapominamy o skoczkach. W tym sezonie nie spisują się tak rewelacyjnie, ale wszystko może odpalić z dnia na dzień. Pamiętamy jak w 2002 roku niespodziewanie wyskoczył kontuzjowany wcześniej Simon Ammann. Szwajcar zdobył w Salt Lake City dwa złote medale. Stoch siłą doświadczenia może szybko wrócić na wysoki poziom. W swojej karierze sięgał po trzy olimpijskie złota, zaś w Pekinie będzie bronił złoto z dużego obiektu. W tym sezonie udało mu się raz stanąć na pucharowym podium.

Początek olimpijskiej rywalizacji od 4 lutego.