Występy w Lidze Europy powodują, że po raz kolejny spotkania Zagłębia Lubin wyprzedzają niejako następną serię rywalizacji w PGNiG Superligi. Według tego schematu dziś w Derbach Dolnego Śląska początkujących 14. serię  rozgrywek. Miedziowe pokonały KPR Gminy Kobierzyce.

Początek meczu to wymiana ciosów i walką o każdy centymetr parkietu. Zagłębie prowadziło 3:2, ale w dziesiątej minucie KPR wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu – 4:3. Później znów oglądaliśmy spotkanie bramka za bramkę,  a na tablicy wyników najczęściej był remis. Przed upływem kwadransa o czas dla swojej drużyny poprosiła Edyta Majdzińska, KPR przegrywał wówczas 5:7, a aż cztery bramki swojej byłej drużynie zaaplikowała w tym czasie niezawodna Kinga Jakubowska. Niestety. Kilka minut później najskuteczniejsza zawodniczka PGNiG Superligi Kobiet w asyście koleżanek z drużyny i ekipy medycznej musiała opuścić parkiet. Chwilę później plac gry opuściła również Partycja Matieli. Do końca pierwszej części spotkania Zagłębie, bez swoich kluczowych zawodniczek, odskoczyło jeszcze rywalkom i do przerwy wygrywało 13:9.

Od początku drugiej połowy na parkiecie w drużynie Zagłębia pojawiła się Patrycja Matieli, niestety koleżanki z drużyny z perspektywy trybun oglądała Kinga Jakubowska. Miedziowe grały bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki, ale niemal od razu po zmianie stron zaczynały się rozpędzać. Pierwszą bramkę po przerwie zdobyła z karnego Zorica Despodovska, jednak później lubinianki zaliczyły udaną serię i w 37. minucie było już 16:10. Zagłębie grało spokojnie i pewnie i z minuty na minutę zwiększało swoje szanse na kolejne trzy punkty w PGNiG Superlidze Kobiet. KPR starał się nadrobić straty, ale nie mógł przebić się przez lubińską obronę oraz świetnie dysponowaną Monikę Maliczkiewicz w bramce. Końcówka spotkania to już pełna dominacja mistrzyń Polski, które zwyciężyły derbowe spotkanie pewnie, różnicą siedmiu trafień!

MVP meczu: Monika Maliczkiewicz (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 24:17 (13:9)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 6, Łabuda 2, Grzyb, Hartman 1, Górna 3, Miłek, Drabik 2, Galińska 3, Zawistowska 1, Kochaniak-Sala 4, Matieli 2, Noga, Milojević.

KPR: Kowalczyk, Zima – Olek, Kucharska, Ilnicka, Buklarewicz 4, Janas 1, Wiertelak 1, Kozioł 1, Ważna, Ivanović, Despodovska 4, Shupyk 2, Wicik 4, Macedo.

Źródło: superligakobiet.pl