Trzecie zwycięstwo w 4. serii gier grupy C Ligi Mistrzyń Grupy Azoty Chemik Police. Mistrzynie kraju pokonały w Szczecinie serbski ZOK UB bez straty seta i z uzbieranymi dziewięcioma punktami wciąż mają coraz większe szanse na awans do europejskiej „ósemki”.

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego po trzech kolejkach miały na koncie sześć punktów. Policka drużyna wygrała z węgierskim Fatum Nyiregyhaza 3:0 i w Serbii z ŽOK Ub 3:1. Jedyną porażką, której doznały mistrzynie Polski, była przegrana 0:3 z jednym z faworytów rozgrywek, włoskim A. Carraro Imoco Conegliano.

W czwartkowy wieczór polski zespół nie miał żadnych problemów z odnieniem zwycięstwa. W pierwszym i drugim secie przez jakiś czas od rozpoczęcia utrzymywał sie wynik oscylujący wokół remisu, ale partie kończyły się wyraźnymi wygranymi – 25:17 i 25:19. Mistrzynie Polski górowały we wszystkich elementach. Były po prostu zespołem lepszym o kilka lat, a kibice w szczecińskiej hali mogli jedynie zastanawiać się, jakim cudem ich drużyna przegrała seta w Serbii. W ostatniej partii drużyna Chemika wygrała 25:14.

W trzeciej partii historii nie było już w ogóle, bo gospodynie bardzo wysoko prowadziły od samego początku i pewnie wygrały 3:0 potwierdzając, że są zdecydowanym faworytem do zajęcia drugiego miejsca w grupie.

Grupa Azoty Chemik Police – ZOK UB 3-0 (25-17, 25-19, 25-14)

MVP: Agnieszka Kąkolewska

Grupa Azoty Chemik Police: Drews, Rios, Kowalewska, Kąkolewska, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Lipska, Czyrniańska, Milenković, Stenzel, Żurawska.
ZOK UB: Pavlović, Gligorić, Novosel, Jaksić, Vucicević, Lukić, Petranović, Ranković, Kecman, A. Djordjević, Medić, Vrcelj, K. Djordjević, S. Djurdjević.