Ręczna

Polscy szczypiorniści przegrali pierwszy mecz fazy zasadniczej podczas ME 2022. W roli wygranych znaleźli się Norwegowie, którzy nie zostawili naszym zawodnikom żadnych złudzeń.

Obie drużyny przystąpiły do tego pojedynku z zerowym dorobkiem punktowym.

Pierwsza połowa

Początek spotkania nie należał do najłatwiejszych. Biało-czerwoni na pierwsze prowadzenie w tym meczu wyszli w 8. minucie, po czym kilka szybkich kontr przeprowadzili Norwegowie, co dało im czterobramkowe prowadzenie.

O czas musiał więc prosić trener Rombel, który podpowiadał, że trzeba więcej grać skrzydłami. Pierwsze minuty po wznowieniu gry wlały nadzieje na odwrócenie wyniku. Najpierw z karnego trafił Moryto, a następnie w sytuacji sam na sam wspaniałą interwencją popisał się Kornecki, po czym bramkę po szybkiej akcji ponownie dołożył Moryto.

Później jednak pojawiły się kolejne straty w ofensywie, co bez problemów wykorzystywali rzucający z kontrataków Norwegowie.

Do przerwy biało-czerwoni nie zdołali zbliżyć się do Norwegów. W końcówce pierwszej połowy akcje naszych reprezentantów kończyły się bramkami, ale wysoką skuteczność zachowali rywale, którzy prowadzili 21:15.

Druga połowa

Druga połowa mogła rozpocząć się od szybkiego zmniejszenia strat. Dobrze w bramce interweniował Zembrzycki, ale akcję ofensywną źle rozegrali Polacy, po czym kolejne trafienie dorzucili Norwegowie. Pogubieni biało-czerwoni w dalszym ciągu gubili piłkę, co przekładało się na kolejne gole ich przeciwników, co ponownie skłoniło trenera Rombla do wzięcia czasu.

Ryzyko w postaci w wycofania bramkarza nie opłaciło się. Do strat w ofensywie doszła spora ilość fauli, co skutkowało karnymi dla niemylących się Norwegów. Ci wygrali czwartkowy pojedynek 42:31.

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski będzie Szwecja. Ten mecz odbędzie się jutro.

Polska 31:42 Norwegia

Polska: M. Kornecki, Zembrzycki (1) – Daszek (1), Jędraszczyk (2), Olejniczak, Sićko (6), Pietrasik, Beckman (1), Czuwara (2), Pilitowski (1), Syprzak (2), Moryto (10), P. Krajewski, Przybylski (2), Chrapkowski, Dawydzik (3)