Tenis
fot: randrlife.co.uk

Magda Linette w parze z Bernardą Perą pokonały rozstawione z numerem czwartym Australijkę Samanthe Stosur i Chinkę Shuai Zhang 6:7(6), 6:1, 7:5 w spotkaniu drugiej rundy Australian Open.

Pierwszy set rozpoczął się od dwóch przełamań w wykonaniu rywalek Polsko-Amerykańskiej pary i prowadzenia 4:0. W kolejnych gemach Linette i Pera odbudowały się i dwukrotnie przełamały rywalki doprowadzając do przyrównania 4:4. Ostatecznie o zwycięstwie w pierwszym secie zdecydował tie break w którym Polka i Amerykanka okazały się słabsze.

Już w pierwszym gemie pierwszego seta Stosur wraz z Zhang miały break pointa jednak Linette wraz z partnerką obroniły się i zwyciężyły pierwszego gema, a następnie przełamały rywalki w czwartym i szóstym gemie zwyciężając w drugim secie 6:1.

Trzeci set był bardzo wyrównany i obie pary długo utrzymywały własne podanie jednak jako pierwsze własne podanie straciły Chinka i Australijka jednak chwile później nastąpił przełamanie zwrotne. Kolejny punkt przy serwisie rywalek zdobyły jednak Polka wraz z Amerykanką, a następnie wykorzystały piłkę meczową i dość niespodziewanie awansowały do kolejnej rundy Australian Open.

W walce o awans do ćwierćfinału rywalkami Linette i Pery będą Szwedka Rebecca Peterson i Rosjanka Anastazja Potapowa.

II runda debla:

Magda Linette (Polska) / Bernarda Pera (USA) – Samantha Stosur (Australia, 4) / Shuai Zhang (Chiny, 4) 6:7(6), 6:1, 7:5