29.12.2021 Gdansk, Piłka Ręczna Mezczyzn, ERGO ARENA, Turniej 4 NAtions Cup 2021, Mecz Japonia - Holandia, Foto Grzegorz Trzpil / Fotografia i Idea

Kolejny mecz biało-czerwonych na Mistrzostwach Europy 2022 zakończył się porażką 18-28. Polacy nie byli w stanie postawić się Szwedom. Popełniali też zbyt dużo błędów własnych, by wystarczyło to do zwycięstwa.

Pierwsza piłka tego meczu należała do Szwedów. Premierowy punkt dla naszych przeciwników zdobył Gottfridson. Szybko wyrównał Olejniczak (1-1). Po pięciu minutach spotkania było już 1-3. Polska obrona nie funkcjonowała zbyt dobrze. Przy ataku pomylili się Szwedzi, co biało-czerwoni chcieli wykorzystać. Efektowna akcja Arkadiusza Moryty dała wynik 2-3. Na 3-3 wyrównał jednak Wanne. Pogubiona defensywa Polaków spowodowała, że Szwedzi bardzo swobodnie poruszali się z kontratakiem w naszej części boiska. Po połowie tej części meczu było już 5-8. Od czterech minut żadna z ekip nie była w stanie zdobyć ani jednego punktu. Dopiero Felix Claar, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, przełamał tę niemoc. Wtedy też trener reprezentacji Polski, Patryk Rombel, poprosił o przerwę na żądanie. Nawet broniący naszej bramki Mateusz Kornecki nie dał rady poprawić naszego wyniku. Polacy nie mieli argumentów do dobrej gry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6-14.

Drugą połowę od trafienia rozpoczął Moryto (7-14). Szybko odpowiedział Pettersson (7-15). Przez kolejne trzy minuty Szwedzi zdążyli odskoczyć Polakom na 10 bramek (7-17). Kolejną bramkę dla biało-czerwonych zapisał Dawid Dawydzik (8-17). Polacy jednak nadal mieli problem z obroną i podawaniem sobie piłek. Dzięki Isakowi Perssonowi było już 10-22. Po połowie tej części spotkania było już 11-23. Efektowną bramkę zdobył dla Polaków Kamil Syprzak. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem było 14-24. Za przytrzymywanie jednego z Polaków Wallinius otrzymał 2-minutową karę. Rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski i było już 16-24. Mimo pobudki Syprzaka nie udało się naszym reprezentantom zwyciężyć. Mecz zakończył się wynikiem 18-28.

Polska 18:28 Szwecja

Polska: M. Kornecki, Zembrzycki – Daszek, Jędraszczyk, Olejniczak (1), Sićko (1), Pietrasik, Czuwara (2), Pilitowski, Syprzak (3), Moryto (5), P. Krajewski (5), Przybylski (1), Chrapkowski, Dawydzik (2), Przytuła