W spotkaniu otwarcia futsalowych mistrzostw Europy reprezentacja Polski przegrała z Chorwacją 1:3.

W pierwszych minutach spotkania Polacy próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką rywali jednak w ósmej minucie to rywale wyszli na prowadzenie po uderzeniu Mateji Horvata. Po stracie bramki Biało-Czerwoni dążyli do wyrównania po tym jak Patryk Hoły przejął piłkę i wykorzystał sytuację sam na sam. Radośc naszych zawodników nie trwała zbyt długo, bo zaledwie piętnaście sekund później rywale po raz drugi wyszli na prowadzenie na na liste strzelców wpisał się Antonio Sekulić. Gdy wydawało się, że pierwsza część spotkania zakończy się jednobramkową przewagą Chorwacji prowadzenie rywali podwyższył Franko Jelovicić. W drugiej części spotkania nie padły bramki i podopieczni Błażeja Korczyńskiego rozpoczęli ME od porażki.

W dniu dzisiejszym Polacy o godzinie 20:30 zmierzą się z reprezentacją Słowacji.

Polska – Chorwacja 1:3 (1:3)
Hoły 13′ – Horvat 8′, Sekulić 14′, Jelovcić 18′.

Polska: Kałuża (Nawrat) – Grubalski, Zastawnik, Lutecki, Kriezel – Kubik, Madziąg, Hoły, Śmiałkowski, Solecki, Leszczak, Marek, Wojciechowski.

Chorwacja: Luketin (Primić) – Matosević, Jelovcić, Marinović, Novak – Kanjuh, Duras, Suton, Jurlina, Postruzin, Cekol, Horvat, Sekulić.