Piłka ręczna - POLSKA

Polscy szczypiorniści nie przełamali złej serii na ME 2022. Tym razem zremisowali z Rosją.

Pierwsza połowa

Na początku meczu przeważali Rosjanie, którzy wykorzystali karnego, później rzucili bramkę z kontry, po czym prowadzili 5:2. Następnie do odrabiania strat wzięli się biało-czerwoni. Kilka udanych interwencji zaliczył Zembrzycki. W pewnym momencie nasi reprezentanci przegrywali już tylko jedną bramką. Szansy na wyrównanie nie wykorzystał Krajewski, który w 22. minucie trafił z lewej flanki w słupek, zaś wcześniej pomylił się w kontrze.

Rosjan udało się dogonić w 24. minucie. Po kolejnej udanej obronie Zembrzyckiego piłkę do pustej bramki skierował Moryto. Kilka minut później kontratak Rosjan ponownie został zatrzymany przez Zembrzyckiego, po czym trafienia zanotowali Dawydzik i Syprzak, co dało prowadzenie 12:11. Po pierwszej połowie obie drużyny rzuciły jeszcze po bramce, więc w lepszych nastrojach na przerwę schodzili Polacy.

Druga połowa

Początek drugiej połowy napawał optymizmem. Polacy szybko strzelili bramkę, doszła do tego kolejna interwencja Zembrzyckiego, wykorzystany karny, po czym prowadzili dwoma bramkami. Później jednak wkradły się kolejne błędy. Strata, szybka akcja Rosjan, kolejna kontra i Rosjanie doprowadzili do wyrównania, a następnie ponownie cieszyli się z prowadzenia.

Przewaga Sbornej nie była jednak duża. Wynik w dalszym ciągu oscylował w okolicy remisu, do którego Polakom udało się doprowadzić po przechwycie Sićki, co miało miejsce w 47. minucie.

Końcówka to prawdziwy roller coaster. Po czasie wziętym przez trenera Rombla dwukrotnie z rzędu trafili Polacy. W ciągu kilku minut Rosjanie kilkukrotnie zgubili piłkę, co kończyło się skutecznymi kontrami biało-czerwonych. Dobrą passę przerwał jednak faul ofensywny Sićki. O wszystkim decydowały ostatnie sekundy. Czas ponownie wziął trener Polaków, po którym czerwoną kartkę obejrzał trener drużyny rosyjskiej. Na kilka sekund przed końcem mocnym rzutem ze środka popisał się Daszek. Rosjanie poprosili jeszcze o czas, po trafienie na wagę remisu zanotował rzucający ze środka Kosorotow.

Polska – Rosja 29:29

Polska: M. Kornecki, Zembrzycki – Przytuła, Daszek (7), Jędraszczyk, Olejniczak (1), Walczak (1), Sićko (8), Czuwara (1), Syprzak (1), Moryto (5), P. Krajewski (2), M. Gębala, Przybylski, Dawydzik (2), Chrapkowski (1)