Poniedziałkowy mecz 16. serii TAURON Ligi długo przebiegał po myśli beniaminka z Opola dwa razy zdobywającego prowadzenie, lecz ostatecznie siatkarki z UNI zostały pokonane przez Energę MKS Kalisz.

Opolanki do tej pory wygrały siedem spotkań, osiem przegrały i z dwudziestoma punktami na koncie zajmują siódme miejsce w tabeli. Kaliszanki są dwie pozycje niżej, mając na koncie cztery zwycięstwa i dziesięć porażek (mają do rozegrania zaległy mecz z #VolleyWrocław).

Spotkanie rozpoczęło się od punktowych zagrywek Natalii Gajewskiej 3:0. Opolanki szybko odrobiły straty 5:5, a po chwili wyszły na prowadzenie 9:7. Dobre przyjęcie pozwoliło Gabrieli Makarowskiej grać wszystkimi opcjami i przewaga gospodyń rosła 13:9. Skuteczna gra na siatce Vivian Pellegrino i błędy kaliszanek powiększyły różnicę między zespołami do pięciu oczek 18:13. Przyjezdne próbowały zniwelować straty, jednak opolanki cały czas kontrolowały sytuację na boisku, wygrywając partię do 20.

W drugim secie kaliszanki poprawiły grę na siatce i prowadziły od początku 7:5. Dobrą zmianę dała Karolina Drużkowska, która zagrała od początku seta, równie skuteczna była Sylwia Kucharska i Energa MKS odskoczyła na pięć oczek 12:7. Gospodynie miały problemy z przyjęciem zagrywki Aleksandry Cygan, popełniały proste błędy w ataku, a te kosztowały je kolejne straty 18:10. Atak Karoliny Drużkowskiej zakończył seta wynikiem 25:17.

W kolejnej odsłonie opolanki kontrolowały sytuację na boisku od pierwszych piłek 4:1. Punktowały Vivian Pellegrini, Regiane Bidias oraz Anna Bączyńska i przewaga gospodyń rosła z każdą akcją 10:2. Kaliszanki nie były w stanie odrobić tak wysokiej straty, która pod koniec partii wynosiła dwanaście punktów 22:10. Seta wygrały opolanki 25:14.

W czwartym secie ponownie lepsze były przyjezdne. Przy zagrywce Karoliny Drużkowskiej odskoczyły gospodyniom na pięć punktów 9:4. Opolanki nie poddawały się i odrabiały straty. Punkty, po dobrym przyjęciu, zdobywały skrzydłowe Vivian Pellegrino oraz Regiane Bidias i UNI Opole zbliżyło się na jeden punkt 11:10. W drugiej części seta, po stronie kaliszanek skutecznymi atakami popisywały się Ewelina Żurowska oraz Karolina Drużkowska i przyjezdne ponownie odskoczyły rywalkom 18:13. W końcówce Enegra MKS Kalisz utrzymał pięciopunktową przewagę, wygrywając partię 25:20.

Decydujący o wygranej set rozpoczął się od prowadzenia kaliszanek 5:1. Przy zmianie stron miały sześć oczek przewagi nad gospodyniami 8:2. Liderką zespołu w początkowej fazie tej partii była Aleksandra Dudek, do której szła większość piłek, a ona zamieniała je na punkty 10:3. W kolejnych akcjach punktowała Karolina Drużkowska 12:7 i gospodynie nie były w stanie odrobić tych strat. Ostatecznie kaliszanki wygrały 15:8.

UNI Opole przegrała z Energą MKS Kalisz 2:3 (25:20, 17:25, 25:14, 20:25, 8:15)

MVP: Karolina Drużkowska

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Bidias, Pellegrino, Borawska, Pamuła, Muszyńska, Wołodko, Makarowska, Bączyńska, Adamek
Energa MKS Kalisz: Kwiatkowska, Drużkowska, Żurowska, Miechowicz, Kempfi, Łukasik, Gałkowska, Mucha, Cygan, Dudek, Kubacka, Kucharska, Gajewska, Wysokińska, Bałuk
Źródło: tauronliga.pl