W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym TAURON Pucharu Polski Asseco Resovia wykorzystała personalne osłabienie Aluronu CMC Warty Zawiercie, zwyciężając w Rzeszowie 3-1. Tym samym rzeszowiacy zagrają w turnieju finałowym po sześciu latach nieobecności.

W inauguracyjnej partii niemal cały czas dominowali „Jurajscy Rycerze”, mimo że na Podpromiu wystąpili bez swoich dwóch podstawowych rozgrywających i atakującego. Już na początku wypracowali sobie 3-4 punktową przewagę. Gospodarze kilka razy zbliżali się na dystans punktu, ale na więcej rywale nie pozwolili. Świetnie na rozegraniu spisywał się Uros Kovacević, który kilka razy efektownie gubił blok rzeszowian. Ci jednak ułatwiali mu to nie zmuszając zawiercian do dużego wysiłku przy odbiorze zagrywki. W II secie gdy resoviacy zaczęli skutecznie zagrywać obraz gry diametralnie uległ zmianie. Ekipa z Zawiercia miała 36 proc. skuteczność przyjęcia i tylko 19 proc skuteczności w ataku (4 na 21). Po serii zagrywek Macieja Muzaja gospodarze wygrywali 7:1 i sukcesywnie powiększali przewagę (14:4, 17:5) i w 22 minuty rozbili rywala. W III secie początkowo nieznacznie przeważali goście prowadząc 6:4. Resoviacy błyskawicznie zniwelowali straty i zdobywając pięć „oczek” z rzędu wyszli na prowadzenie 9:6. Gdy wygrywali 17:12 wydawało się, że złapali swój rytm i rywal nie będzie już w nic wskórać. Zawiercianie jednak ani na moment nie zamierzali się poddawać i sukcesywnie zaczęli niwelować straty. Przy stanie 19:17 goście popisali się czteropunktową serią i wyszli na prowadzenie 20:19. W końcówce więcej dokładności było po stronie rzeszowian, którzy przy drugiej piłce setowej postawili kropkę nad i. Czwarta partia od samego początku przebiegała przy przewadze rzeszowian. Gościom udało się odrobić trzy punktową stratę doprowadzając do remisu 11:11. Za chwilę gospodarze znów popisali się skuteczną zagrywką i blokiem i ekipa trenera Marcelo Menedeza wygrywała 16:12 i nie dała sobie odebrać zwycięstwa pewnie awansując do finałowego turnieju. Po raz ostatni zespół z Rzeszowa Puchar Polski zdobył przed 35 laty.

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 3-1 (23-25, 25-9, 25-23, 25-18)

MVP: Sam Deroo

Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Tammemaa, Cebulj, Muzaj, Kozamernik, Szerszeń, Woicki, Krulicki, Kochanowski, Deroo, Buszek, Bucki, Zatorski, Potera

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kovacević, Orczyk, Niemiec, Conte, Zniszczoł, Malinowski, Depowski, Szalacha, Rajsner, Żurek, Makoś

Źródło: plusliga.pl