Arkadiusz Milik
MARSEILLE, FRANCE - FEBRUARY 28: Arkadiusz Milik goal celebration during the Ligue 1 match between Olympique Marseille and Olympique Lyon at Stade Velodrome on February 28, 2021 in Marseille, France. (Photo by Jonathan Bartolozzi/Olympique de Marseille via Getty Images)

Arkadiusz Milik zdobył trzy gole w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ligue 1. Jego Olympique Marsylia wygrało u siebie z Angers 5:2.

Faworytem byli oczywiście gospodarze. Marsylczycy zdobyli ponad 10 pkt więcej w dotychczasowych meczach, dzięki czemu plasowali się w czołowej trójce ligowej tabeli. Ich rywale byli sklasyfikowano w drugiej części stawki.

Aż trzy gole w piątkowym meczu zdobył Arkadiusz Milik. Jego drużyna w 17. minucie przegrywała już 0:2, ale Polak napędził swoich kolegów. W 18. minucie dostał podanie w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam, co bez problemów wykorzystał.

Kolejnym trafieniem Polak popisał się w 70. minucie. Znów znalazł się w dobrym miejscu prawej części pola karnego. Wykorzystał zamieszanie defensorów gości i po podaniu swojego kolegi głową wpakował piłkę do pustej bramki.

Hat-tricka polski napastnik skompletował w 78. minucie. Tym razem Milik nabiegał na piąty metr, gdzie na wślizgu przeciął płaskie podanie z głębi pola, co przyniosło mu kolejne trafienie. Ostatecznie jego zespół wygrał aż 5:2 i w ligowej tabeli ma 43 pkt.

Ligue 1                                                                                                                         OM 5:2 Angers                                                                                                    Bramki: 18′ Milik (Guendouzi), 21′ Gerson (Lirola), 70′ Milik, 78′ Milik (Ünder), 85′ Ünder – 8′ Fulgini, 11′ bin Tálib (Fulgini)