Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił gola w meczu 21. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Jego Bayern pokonał w Monachium RB Lipsk 3:2.

Lewandowski na liście strzelców wpisał się w 44. minucie. Polak wykorzystał dogranie z lewej strony i głową umieścił piłkę w siatce.

Lewandowski miał też spory udział przy bramce z 12. minuty. Polak wszedł z piłką w pole karne, uderzył na bramkę. Futbolówkę odbił golkiper przyjezdnych, ale gola zdobył dobijający Mueller.

Dla Polaka dzisiejsze trafienie jest jego 599 bramką w zawodowej karierze. Do tego może świętować komplet punktów. Jego Bayern wygrał 3:2.

Bundesliga – 21. kolejka                                                                                              Bayern Monachium 3:2 RB Lipsk                                                                              Bramki: 12′ Müller, 44′ Lewandowski, 58′ Gvardiol (sam.) – 27′ André Silva, 53′ Nkunku