Kubacki, skoki

Dawid Kubacki wywalczył brązowy medal na igrzyskach w Pekinie! Polak w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej skoczył 104 oraz 103 metry! Złotym medalistą został Ryoyu Kobayashi, a srebrnym Manuel Fettner.

Dawid Kubacki zajmował po 1. serii dopiero 8. miejsce po skoku na odległość 104 metrów. W finałowej próbie wylądował jednak na 103. metrze, co pozwoliło mu awansować na 3. lokatę i zdobyć brązowy medal podczas igrzysk w Pekinie!

Złotym medalistą olimpijskim został Ryoyu Kobayashi. Japończyk prowadził po pierwszej serii (104,5 m). W drugiej próbie potwierdził on swoją klasę, dzięki skokowi na 99,5 metra i z notą 275 punktów okazał się dzisiaj najlepszy. Srebrny medal wywalczył Manuel Fettner (102,5 m; 104 m), który przegrał o 4,2 pkt.

Bliski medalu był także Kamil Stoch, który po 1. serii zajmował 3. miejsce (101,5 m). W finałowym skoku trzykrotny mistrz olimpijski wylądował jednak 4 metry bliżej, przez co spadł w klasyfikacji na 6. pozycję (260,9 pkt).

Do 2. serii awansowali także pozostali Polacy. Piotr Żyła ostatecznie był 21. (95 m; 99m), a Stefan Hula 26. (103 m; 93,5 m).

Dla Polski to już czwarte igrzyska z rzędu, podczas których zdobywa medal w skokach narciarskich (Vancouver, Sochi, Pjongczang, Pekin).