Dominik Bury, biegi narciarskie

Rosjanin Aleksandr Bolszunow wygrał niedzielny bieg łączony na dystansie 30 kilometrów podczas igrzysk w Pekinie. Na 26. lokacie uplasował się Dominik Bury.

Dla Polaka to najlepszy wynik w jego dotychczasowej karierze. Bury miał jednak momenty kryzysowe. Po zmianie nart pomylił trasę i był klasyfikowany pod koniec szóstej dziesiątki. W stylu dowolnym pobiegł jednak znakomicie i rywalizację ukończył na 26. miejscu ze stratą 6 minut i 30,8 sekundy do najlepszego zawodnika. Nim okazał się wspomniany reprezentant Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, który po zmianie nart odskoczył biegnącemu z nim Finowi. Do mety dobiegł w czasie 1 godziny, 16 minut, 9 sekund i 8 dziesiątych sekundy. Jego przewaga nad kolejnym zawodnikiem wyniosła ponad minutę.

Czołową trójkę uzupełnili Rosjanin Spicow i Fin Niskanen.

Michał Haratyk nie dotarł do mety, został zdublowany i sklasyfikowano go na 61. miejscu.