Strona główna Piłka ręczna PGNiG Superliga (M): Gładkie zwycięstwo Chrobrego nad Gwardią

PGNiG Superliga (M): Gładkie zwycięstwo Chrobrego nad Gwardią

199
0

Różnicą aż dwunastu bramek na korzyść Chrobrego zakończył się mecz z Gwardią Opole. Opolanie dotrzymywali kroku rywalom tylko przez 1/3 pojedynku. Później wynik się wyraźnie rozjechał. Tym mocnym akcentem głogowianie nadrobili zaległości z 14. kolejki PGNiG Superligi.

Gospodarze pewnie weszli w mecz. Mimo niewykorzystanego karnego na początku spotkania, w 6′ minucie prowadzili już 3:0. Goście walczyli o odrabianie strat i kolejne minuty to była wyrównana gra obu zespołów. Gwardii prowadzenie udało się objąć dopiero w 15′ minucie, ale nie dane im było cieszyć się nim długo. Chrobry bardzo szybko odskoczył rywalom i na przerwę schodził do szatni prowadząc aż 6. bramkami.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra głogowian. Przez całe 30′ minut sukcesywnie powiększali swoją przewagę, nie dając Gwardii nadziei na odrobienie strat. Goście popełniali coraz więcej błędów, które gospodarze skutecznie wykorzystywali. Ostatecznie Chrobry wygrał różnicą aż 12. bramek i awansował na 9 miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Chrobry Głogów – Gwardia Opole 34:22 (18:12)
Chrobry: Stachera 1, Dereviankin, -Krzywicki, Grabowski 3, Zdobylak, Warmijak, Klinger 4, Kosznik 1, Orpik 1, Jamioł 7, Matuszak 1, Otrezov 6, Styrcz 2, Włoskiewicz 1, Paterek 3, Skiba 4
Gwardia Opole: Malcher, Ałaj, – Scisłowicz 3, Klimenko, Sosna, Fabianowicz 1, Zarzycki 7, Klimków 3, Solovev 3, Jankowski 2, Mauer 2, Milewski, Morawski 1, Stefani, Kucharzyk, Bączek,