Biathlon

Norweżka Røiseland wygrała piątkowy sprint podczas olimpijskiej rywalizacji biathlonistek w Pekinie. Bardzo dobrze zaprezentowała się Monika Hojnisz-Staręga.

Do piątkowego sprintu zgłoszono 89 zawodniczek. Na starcie pojawiły się cztery Polki. Trasa liczyła 7,5 kilometra, zaś za każde pudło panie miały do przebiegnięcia jedną karną rundę.

Najlepiej spisała się Marte Olsbu Røiseland. Norweżka na strzelnicy była bezbłędna, zaś na metę wpadła z czasem 20 minut, 44 sekund i 3 dziesiątych sekundy.

Podczas pierwszego strzelania jeden błąd popełniła Monika Hojnisz-Staręga. Nasza najlepsza reprezentantka za drugim razem już się nie pomyliła. Ostatecznie linię mety przekroczyła ze stratą 1 minuty i 28,6 sekundy, co dało jej 16. miejsce.

Na zbliżonym poziomie strzelała Kamila Żuk, lecz jej czas biegu był nieco słabszy.  Przeciętnie strzelały kolejne Polki. Ostatecznie Kamila Żuk (1+0) zajęła 53. miejsce, Anna Mąka (1+2) była 66., zaś Kinga Zbylut (1+1) uplasowała się na 69. pozycji.

Do biegu pościgowego zakwalifikowało się 60 najlepszych zawodniczek piątkowego sprintu.