Pierwszy raz w obecnym sezonie do Hali Legionów zawitała kobieca PGNiG Superliga. Atrakcyjnie zapowiadający się dla kibiców z Kielc pojedynek 17. kolejki przyćmiła wygrana wicemistrza Polski z Kobierzyc, który pokonał Suzuki Koronę Handball. Fragmentami jednak postawa beniaminka mogła przypaść miejscowej publiczności do gustu.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, ale cały czas kilkubramkową przewagę miały przyjezdne. Po zaledwie siedmiu minutach meczu trener Suzuki Korony Handball Kielce – Paweł Tetelewski poprosił o czas, bo jego zespół przegrywał 3:7. W dodatku pięć minut później stracił swoją największą armatę w ataku, czołową strzelczynię PGNiG Superligi – Magdę Więckowska. Kielecka rozgrywająca zderzyła się z rywalką w akcji obronnej, upadła i od razu złapała się za kolano. Została zniesiona z parkietu i już na niego nie wróciła. Na szczęście dla kieleckich fanów dobrą zmianę dała jej młoda rozgrywająca Michalina Pastuszka, która w tej części miała skuteczność 3/3, wywalczyła rzut karny i miała dwie straty.

Przyjezdne bardzo skutecznie grały w ofensywie, wykorzystując błędy w tej formacji kielczanek. Faworytki słabiej za to spisywały się w defensywie i sprzyjało też im również szczęście. W pierwszej połowie zawodniczki Suzuki Korony Handball aż pięć razy trafiły bowiem w słupek. W końcówce tej części kielczanki przegrywały tylko dwoma golami, ale w dwóch ostatnich akcjach popełniły błędy i na przerwę schodziły z czterobramkową stratę.

Na początku drugiej części prawdziwy koncert dała Beata Kowalczyk. Miała m.in. serię obronionych aż pięciu rzutów z rzędu. Wygrywała nawet pojedynki sam na sam z gospodyniami. W ofensywie cały czas skuteczne były Macedonka Zorica Despodovska i Karolina Wicik (we dwie zdobyły w sumie 16 goli). W efekcie w 42. minucie KPR Gminy Kobierzyce prowadził już 23:15.

Po 17. kolejkach KPR Gminy Kobierzyce wciąż zajmuje trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Do prowadzącego Zagłębia Lubin traci piętnaście punktów. Suzuki Korona Handball Kielce jest na ostatniej pozycji. Do bezpiecznej strefy traci pięć punktów.

Suzuki Korona Handball Kielce – KPR Gminy Kobierzyce 24:31 (12:16)

Suzuki Korona Handball: Hibner, Chojnacka, Chodakowska – Rosińska 8, Pękala 6, Pastuszka 6, Gliwińska 2, Piwowarczyk 1, Więckowska 1, Kędzior, Jasińska, Kowalczyk, Grabarczyk, Zimnicka, Młynarska-Papaj.

KPR Gmina Kobierzyce: Kowalczyk, Zimna – Despodovska 9, Wicik 7, Wiertelak 4, Shupyk 3, Kozioł 3, Olek 2, Janas 2, Ivanović 1, Kucharska, Buklarewicz.

Źródło: superligakobiet.pl