Hojnisz, biathlon

Niedzielny bieg pościgowy podczas olimpijskiej rywalizacji biathlonistek wygrała Norweżka Roeiseland. Przeciętnie rozpoczęła Monika Hojnisz-Staręga, ale ostatecznie Polka ukończyła zmagania w czołowej dwudziestce. 

Polka przystąpiła do rywalizacja ze stratą 1 minuty i 26 sekund do zwyciężczyni sprintu, Marte Olsbu Roeiseland. Po sprincie Hojnisz-Staręga zajmowała 16. miejsce, które straciła już po pierwszych kilometrach niedzielnej rywalizacji.

Na pierwszym strzelaniu polska biathlonistka myliła się dwukrotnie, co dawało jej 26. miejsce. Drugie strzelanie było bezbłędne, dzięki czemu Polka awansowała na 21. lokatę. Równie udanie Hojnisz-Staręga spisała się podczas trzeciej i czwartej wizyty na strzelnicy. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej awansować na 9. miejsce w końcowej klasyfikacji.

Zwycięstwa nie oddała wspomniana Norweżka. Roeiseland biegła tylko jedną karną rundę, zaś na metę wbiegła jako pierwsza z czasem 34 minut, 46 sekund i 9 dziesiątych sekundy. Polka straciła do niej 2 minuty, 28 sekund i 8 dziesiątych sekundy. Do podium brakło jej około 40 sekund.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!