W 18. serii gier TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź skorzystał z okazji podreperowania punktowego konta, wygrywając w Świeciu z ostatnim w tabeli Jokerem 3-1. Pierwszy set wczesnego popołudniowego spotkania padł łupem świecianek, drugi również był dość zacięty, jednak później o wiele więcej sił do walki pozostało siatkarkom z Łodzi.

Gospodynie spotkania nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanego. Do tej pory wygrały tylko dwa mecze i zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Siatkarki z ŁKS-u są na czwratej pozycji, a ich dorobek to dziesięć wygranych spotkań i sześć porażek. W ostatnim czasie w łódzkiej drużynie doszło do zmiany w sztabie szkoleniowym. Michał Masek rozwiązał kontrakt w klubem za prozumieniem stron. W niedzielnym spotkaniu Wiewióry poprowadzi Michał Cichy, który do tej pory pełnił funkcję drugiego trenera.

Początek spotkania był bardzo wyrównany 7:7 i 11:11. Błąd Joanny Pacak w polu zagrywki oraz dwa punktowe bloki Pauliny Brzoski dały świeciankom trzy oczka przewagi 14:11. Długo jej nie utrzymały, bowiem łodzianki odrobiły straty 15:15 i ponownie obie ekipy walczyły punkt za punkt 19:19. Kolejne akcje należały do gospodyń. Vangeliya Rachkovska zdobyła trzy punkty z rzędu i Joker odskoczył ełkaesiankom 22:19. Tej przewagi przyjezdne już nie odrobiły. Atak Judyty Gawlak zakończył seta na korzyść świecianek 25:21.

W drugim secie zacięta walka trwała do stanu 10:10. W kolejnych akcjach łodzianki podkręciły tempo. Punktowały Valentina Diouf oraz Klaudia Alagierska i ełkaesianki zdobyły trzypunktową przewagę 14:11, która wystarczyła, aby kontrolować sytuację na boisku. Gospodynie zaczęły grać nerwowo, popełniały błędy i nie potrafiły odrobić straty, która w końcówce cały czas się utrzymywała. Atak Valentiny Diouf zakończył partię wynikiem 25:22.

W kolejnej odsłonie łodzianki kontynuowały dobrą grę. Przy zagrywce Klaudii Alagierskiej odskoczyły gospodyniom na cztery punkty 8:4 i powiększyły przewagę po kolejnych akcjach 13:5. Świecianki cały czas nie mogły się przełamać, nie były w stanie zatrzymać rywalek na siatce, a to uniemożliwiało grę w kontrataku. W końcówce łodzianki miały już jedenaście oczek przewagi 21:10, a do końca seta pozwoliły gospodyniom zdobyć tylko jeden punkt 25:11.

Set numer cztery był ostatnim w tym meczu. Łodzianki od początku narzuciły swoje tempo gry, grały szybko i skutecznie 6:1. Wprawdzie gospodynie odrobiły część strat 8:5, jednak przyjezdne trzymały bezpieczny dystans do świecianek 15:12. W końcówce, podobnie jak w poprzedniej partii, przewaga podopiecznych Michała Cichego wzrosła do dziesięciu punktów 20:10 i tej różnicy zawodniczki Jokera już nie odrobiły. Ostatni punkt  w meczu zdobyła Martyna Grajber 25:16.

ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:21, 22:25, 11:25, 16:25)

MVP: Valentina Diouf

Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Senica, Brzoska, Michalewicz, Rachkovska, Skrzypkowska, Sikorska, Picussa, Oliveira, Zaborowska, Twardowska, Nowak, Jagła
ŁKS Commercecon Łódź: Grajber, Pacak, Jukoski, Witkowska, Diouf, Sobiczewska, Colombo, Ratzke, Gajer, Alagierska, Piasecka, Jones-Perry, Pieniak, Jaryszek, Maj-Erwardt, Strasz

Źródło: tauronliga.pl