W poniedziałkowym spotkaniu 25.kolejki Serie A Fiorentina pokonała Spezie 2:1, a jedną z bramek dla zespołu gości zdobył Krzysztof Piątek.

Krzysztof Piątek mógł mieć na koncie dwie bramki jednak 26-letni napastnik wypożyczony z Herthy Berlin w 16.minucie nie wykorzystał rzutu karnego po tym jak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na słupku. Polak jeszcze przed przerwa wyprowadził swój zespół na prowadzenie wykorzystując podanie z lewej strony i pewnym uderzeniem z pięciu metrów p0okonał bramkarza rywali. Dla Piątka była to pierwsza od 799 dni bramka w Serie A! Gospodarze w których składzie występowali Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior doprowadzili do wyrównania w 74.minucie spotkania. Wynik na niespełna minutę przed zakończeniem regulaminowego czasu gry ustalił Sofyan Ambrat.