W meczu kończącym zmagania Ligi Mistrzyń w grupie A Developres BELLA Dolina przegrał w Kaliningradzie z Lokomotivem 0-3. Porażka nie miała wpływu na rozstrzygnięcie grupowej batalii – w trzecim podejściu do rozgrywek rzeszowianki pierwszy raz wygrały grupę, osiągając również pierwszy raz ćwierćfinał !

Wicemistrzynie Polski jedynie w pierwszym secie wysoko postawiły rywalkom poprzeczkę, prowadząc nawet różnicą pięciu punktów. Rosjanki na finiszu zniwelowały straty i mogły nawet wcześniej zakończyć seta (24:22), ale dopiero kropkę nad i postawiły po grze na przewagi. W ekipie z Rzeszowa w decydującym momencie mocno szwankował atak, Będąca ostatnio w wysokiej formie Kara Bajema mocno zawodziła kończąc tylko 2 na 13 ataków, podobnie jak Bruna Honorio (3 na 15). Równie słabo rzeszowianki w ataku spisywały się secie numer dwa, gdzie ich skuteczność wynosiła 31 procent skuteczności, przy 65 proc rywalek. Jest to o tyle dziwne, że przyjęcie w ekipie wicemistrzyń Polski było na wyższym poziomie niż u rywalek. Ekipa z Rzeszowa od samego początku musiała odrabiać straty, ale rywalki na zbyt wiele jej nie pozwalały. Rosjaniki w trzecim secie nie zaprzepaściły szansy i postawiły kropkę nad i. Rzeszowianki po raz trzeci grają w Lidze Mistrzyń i jest to ich najlepszy występ. Wcześniej dwukrotnie zakończyły udział na fazie grupowej. Teraz mimo porażki w ostatnim meczu grupowy zagrają w ćwierćfinale, awansując z pierwszego miejsca.

Lokomotiv Kaliningrad – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 3-0 (28-26, 25-19, 25-18)

Lokomotiw Kaliningrad: Brovkina, Evdokimova, Ezhak, Filishtinskaia, Ryseva, Smarzek, Stalnaya, Vorobyeva, Voronkova, V. Zaytseva, Gorbacheva, T. Zaytseva

Developres BELLA DOLINA Rzeszów: Bągrowska, Bajema, Bińczycka, Blagojević, Jurczyk, Kalandadze, Honorio, Polańska, Rapacz, Stencel, Wenerska, Witowska
Libero: Szczygłowska, Przybyła

Źródło: tauronliga.pl