Finalizacja 19. serii TAURON Ligi dla Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz. Pokonały one w kluczowym o utrzymaniu w elicie spotkaniu Joker Świecie 3-1 i wydaje się dziś, że tylko cud może uratować świecianki przed spadkiem.

Gospodynie przystąpiły do tej rywalizacji z nowym trenerem.  Mirosław Zawieracz przed kilkoma dniami zastąpił poprzedniego szkoleniowca Alessandro Lodiego.

Zarówno Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz jak i Joker Świcie walczą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Pałacanki zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie trzy zwycięstwa. O jedną wygraną mniej mają świecianki, które zamykają tabelę.

Oba zespoły łączy postać trenera Piotra Mateli. To on w pierwszej fazie rundy zasadniczej prowadził zespół z Bydgoszczy, który przegrał z Jokerem 1:3. Po tym spotkaniu stracił posadę pierwszego trenera Polskich Przetworów Pałacu, a po kilku dniach podpisał kontrakt właśnie z Jokerem Świecie.

Lepiej zaczęły bydgoszczanki, prowadziły czterema punktami. Zespół gości wyrównał, ale w połowie partii niewielką przewagę miały znowu gospodynie 14:11. Doszło do emocjonującej końcówki, ale Polskie Przetwory Pałac odrobiły straty z 22:24, by następnie wygrać na przewagi. Joker był lepszy w bloku 7-3, co miało duży wpływ na końcowy wynik, podobnie jak 7 punktów w ataku Joanny Sikorskiej. Ekipie bydgoskiej brakowało kończącego ataku ze skrzydeł.

Tym razem lepiej zaczęły siatkarki ze Świecia (2:6). Bydgoszczanki ostro zabrały się za orabianie strat i niebawem mieliśmy wynik 9:9. Gra była wyrównana do końca. Gospodynie nie dawały się już tak blokować jak w pierwszej partii. Same poprawiły atak ze skrzydeł. Letcia Hage w dwóch setach uzyskała 12 pkt.

Tym razem jedna z drużyn miała już wyraźną przewagę. Rywalki nie wytrzymały przyśpieszenia gospodyń od stanu 21:18. Zdobyły, i to raczej przypadkowo, tylko jeden punkt do końca tej partii. W odniesieniu zwycięstwa 25:18 pomogła bydgoszczankom m.in. dobra zagrywka. Do dorobku Polskich Przetworów Pałacu dokładała się rozgrywająca Paulina Bałdyga, która blokowała i swoją zagrywką mocno utrudniała życie siatkarkom ze Świecia.

W czwartym i ostatnim secie bydgoszczanki kontynuowały swoją dobrą, zwycięską formę i tym razem pewnie wygrały. Mirosław Zawieracz zwycięsko wrócił na boiska kobiecej ekstraklasy.

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Joker Świecie 3-1 (24-26, 25-23, 25-19, 25-21)

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz: Mazurek, Szperlak, Cassemiro, Majkowska, Bozdeva, Różyńska, Surlit, Szczepańska-Pogoda, Bałdyga, Hage, Justka, Saad

Joker Świecie: Gawlak, Wystel, Senica, Brzoska, Michalewicz, Rachkovska, Skrzypkowska, Sikorska, Picussa, Zaborowska, Twardowska. Nowak, Jagła

Źródło: tauronliga.pl