Vive Kielce

Pewne zwycięstwo odniosła Łomża Vive Kielce w domowym meczu 12. kolejki Ligi Mistrzów. Tym razem kielczanie okazali się lepsi od ukraińskiego Motoru Zaporoże.

Faworytem byli oczywiście mistrzowie Polski, którzy w tabeli grupy B przewodzili z dorobkiem 16 pkt. Motor zgromadził dwa razy mniej punktów i zajmował 6. lokatę.

Pierwsza połowa

Od początku meczu zmorom przyjezdnych z Ukrainy były niecelne uderzenia. Kielczanie wykorzystywali pojawiające się kontry. W połowie pierwszej połowy trochę nerwowo zrobiło się po tym, jak sytuacji sam na sam nie wykorzystał Dani Dujshebaev. Po drugiej stronie boiska w poprzeczkę trafił gracz przyjezdnych, ale w ofensywie piłkę zgubili później kielczanie. Kontrę na gola zamienili natomiast zawodnicy Motoru.

Ukraińska drużyna starała się zmniejszać straty. Miała na to okazje, bo w defensywie zatrzymanym został też Vujović. W ofensywie mylili się też przeciwniczy kielczan, którzy wciąż zachowywali bezpieczne prowadzenie. W bramce mistrzów Polski królował Kornecki, ale po jego interwencjach łatwo o podwyższenie prowadzenia wcale nie było. W 24. minucie na raty gola po kontrze zdobył Moryto. Ten najpierw trafił w poprzeczkę, a dopiero później dobijał do bramki. Ukraiński zespół mylił się jednak częściej.

Do przerwy zdecydowanym prowadzeniem cieszyło się Vive. Polski zespół strzelił 19 goli, zaś przyjezdni z Zaporoża odnotowali 13 trafień.

Druga połowa

Drugą połowę od dwóch nieudanych akcji rozpoczęli kielczanie. Z karnego nie trafił też Karacić, zaś goście wykorzystywali swoje sytuacje. Z czasem mistrzowie polski poprawili grę w ofensywie. W bramce znów udane interwencje notował natomiast Kornecki. Z karnych dyktowanych dla kielczan pewnie trafiał natomiast Moryto.

W końcówce pojawiło się jednak sporo niedokładności zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Po stracie Vujovicia straty zmniejszyli nieco przyjezdni. Kolejny raz zbliżyć się kielczan mogli po stracie Thrastarsona, lecz na posterunku był Kornecki.

Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali to spotkanie 33:27

Liga Mistrzów – Piłka Ręczna                                                                                  Łomża Vive Kielce – Motor Zaporoże 33:27

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Nahi (3), Karalek (3), Karacić, Sićko (5), A. Dujszebajew (3), Tournat (7), Moryto (7), Sanchez-Migallon (1), Thrastarson (3), Surgiel (1), D. Dujszebajew, Kulesz, Olejniczak, Vujović, Wolff