Marcisz

Świetnie spisała się Izabela Marcisz podczas MŚ do lat 23 w biegach narciarskich. W indywidualnym biegu na 10 kilometrów zajęła ona 4. miejsce.

Młode biegaczki i biegacze narciarscy walkę o medale toczą w norweskiej Lygnie. Dziś panie rywalizowały na 10 kilometrów w technice klasycznej. Złoto zdobyła Anja Weber. Czas Szwajcarki wyniósł 29 minut, 59 sekund i 8 dziesiątych sekundy. Tuż za podium uplasowała się wspomniana Marcisz, która do zwyciężczyni straciła 19,1 sekundy. W połowie dystansu Polka miała trzeci rezultat. W drugiej części rywalizacji przyśpieszyła jednak Rosjanka Stiepanowa. Niespełna kilometr przed metą traciła do Polki 2 sekundy, zaś ostatecznie zajęła 3. lokatę wyprzedzając naszą reprezentantkę o 6 sekund.

Na 11. lokacie sklasyfikowano Monikę Skinder.