Legia Warszawa

Legia Warszawa wygrała u siebie mecz 23. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy. Na polu pokonanych Wojskowi pozostawili Wisłę Kraków.

Legia w ostatnich dwóch meczach zdobyła tylko punkt. Zajmowała w ligowej tabeli przedostatnie miejsce. Wisła natomiast ostatnie ligowe zwycięstwo odniosła w grudniu 2021 roku. Dotychczas zebrała 22 punkty, co dawało jej 15. miejsce. Dzisiejsza wygrana Legii oznacza, że warszawianie wydostają się ze strefy spadkowej, do której wpada ekipa spod Wawelu.

Wojskowi prowadzili już po pierwszej połowie. W 8. minucie Rosołek dogrywał z lewej strony na bliższy słupek, gdzie do bramki piłkę skierował główkujący Pekhart.

Wisła zdołała wyrównać, choć Legia sprawę wygranej mogła zamknąć w 65. minucie. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Pekhart. Wisła wyrównała, choć w tym roku jeszcze bramki w Ekstraklasie nie zdobyła. W 79. piłkę z lewej strony pola karnego zagrał wzdłuż linii bramkowej Ondrasek. Futbolówkę niepewnie złapał Miszta. Po chwili błąd bramkarza wykorzystał Gruszkowski, który wygarnął piłkę, a następnie skierował ją do siatki.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę w doliczonym czasie gry zdobył główkujący Wieteska.

PKO Ekstraklas – 23. kolejka                                                                                Legia Warszawa 2:1 Wisła Kraków                                                                        Bramki: 8′ Pekhart, 90+5′ Wieteska – 79′ Gruszkowski