W rewanżowym meczu 1/8 EuroCup Women rozegranym dziś w Lyonie LDLC ASVEL Feminin pokonał Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78:54. Ponieważ przed tygodniem w Lublinie padł nietypowy wynik remisowy 66:66, przepustkę do ćwierćfinału uzyskał francuski zespół. Mimo końca europejskiej przygody, lubliniankom należą się ogromne brawa za występy w tych rozgrywkach – dotarcie do 1/8 to największy sukces w historii klubu.

W pierwszym spotkaniu przed tygodniem zespół z Lublina był bliski zwycięstwa, jednak końcówka należała do zespołu z Francji, który zdołał wyrównać. W rewanżu faworytkami był Asvel Feminin, lecz początek meczu zaskoczył gospodynie. Dzięki dobrym podaniom Bułgarki Stanacev oraz kapitalnej postawy Smalls i Mac pierwsze osiem punktów zdobył AZS. Miejscowe próbowały się odgryźć i dochodziły na odległość jednego punktu, ale mimo małej skuteczności w końcówce I kwarty, lubelski zespół zdołał utrzymać prowadzenie (18:19). Od początku II kwarty polski zespół miał ogromny problem z rzutem, a jak się już udawało trafić, najczęściej były to rzuty osobiste. Z kolei francuska ekipa zaczęła grać skuteczniej, przejęła inicjatywę i zaczęła uciekać. Dość szybko zrobiło się 11 punktów przewagi dla koszykarek z Lyonu (32:21) i choć  zza łuku zaczęły też trafiać zawodniczki z Lublina, skuteczność ciągle była również przy gospodyniach, które na długą przerwę schodziły z 13. punktami przewagi (38:25).

Jednak szansę awansu do ćwierćfinału rozgrywek koszykarki z Lublina całkowicie zaprzepaściły w III kwarcie, w której zaprezentowały indolencję rzutową, nie trafiając w ciągu całej tej odsłony… ani razu. Porażka w tej kwarcie po trafionych finalnie trzech rzutach osobistych (19:3) sprawiła, że ekipa z  Lyonu do ostatniej części przystępował z wyraźnym zapasem (54:28).

Ostatnia kwarta nie mogła już niczego zmienić, jednak lublinianki chciały udowodnić, że nieprzypadkowo znalazły się na tak zaawansowanym szczeblu EuroCup. Po części się to udało. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał to ostatnią kwartę i honorowo pożegnał się z rozgrywkami. Za całokształt występów zespołowi z Lublina należą się duże brawa.

LDLC ASVEL Feminin Lyon – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 78:54 (18:19, 30:16, 19:3, 11:16)