Legia

Dziś w ćwierćfinale Pucharu Polski Legia Warszawa podjęła u siebie Górnik Łęczną. Z racji słabej dyspozycji Wojskowych w tym sezonie można było mieć wątpliwości czy Legia awansuje do półfinału.

W pierwszej połowie zarówno jedna jak i druga drużyna miała swoje szansę. Już w 10. minucie spotkania goście próbowali zaskoczyć bramkarza gospodarzy strzałem z dystansu w wykonaniu Goli. Golkiper poradził sobie z obroną parując ten strzał na rzut rożny. Legioniści również nie pozostawali dłużni na te ataki. Josue w przeciągu kilkunastu sekund przymierzał dwukrotnie na bramkę rywali. Drugi strzał w 22. minucie meczu okazał się skuteczny i dał prowadzenie Legii. W 29. minucie spotkania wynik mógł ulec podwyższeniu, ale dobrą obroną strzału Pekharta w akcji sam na sam popisał się Gostomski. Górnik Łęczna próbowała coś zdziałać z kontr. Bliski powodzeniu tego planu był Goliński, który minimalnie przestrzelił z główki.

W drugiej części meczu bramkarz gości również nie narzekał na brak pracy. W 53. minucie ratował Łęczną przed stratą kolejnego gola po groźnym uderzeniu Slisza. Chwilę później podwyższyć prowadzenie mógł też Pekhart, ale strzelił niecelnie. Goście natomiast w swoją szansę mogli uwierzyć w 58. minucie. Po dośrodkowaniu Lokilo Gąska miał dobrą pozycję do strzały z której niewiele wynikło.

Pod koniec spotkania Górnik Łęczna próbowała jeszcze atakować za sprawą Rymaniaka czy Maka, ale to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. W 86. minucie po stracie Górnika Legia przejęła piłkę i ruszyła z kontrą. Wykorzystał ją Muci po asyście Josue podwyższając wynik na 2:0.

Legia Warszawa melduje się w półfinale Pucharu Polski, Górnik Łęczna musiał uznać dziś wyższość ligowego spadkowicza.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna 2:0

22′ 1:0 Josue

86′ 2:0 Ernest Muci

Legia Warszawa: Miszta, Johansson, Wieteska, Nawrocki, Wszołek (88′ Kastrati), Celhaka (70′ Sokołowski), Slisz, Mladenović (90′ Lopes), Josue, Pekhart, Rosołek (57′ Muci)

Górnik Łęczna: Gostomski, Leandro, Szcześniak, Rymaniak, Drewniak, Goliński (69′ Wędrychowski), Gol (59′ Serrano), Krykun (59′ Lobato), Eyenga-Lokilo, Gąska (59′ Mak), Śpiączka (75′ Banaszak)