Lech Poznań
POZNAN 20.11.2021 MECZ 15. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 LECH POZNAN - PIAST GLIWICE --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : LECH POZNAN - PIAST GLIWICE FOT. Marta Winnowicz

Lech Poznań wygrał ćwierćfinałowy mecz Fortuna Pucharu Polski. Na polu pokonanych Kolejorz pozostawił grający u siebie Górnik Zabrze.

Obie drużyny grają na co dzień w Ekstraklasie. Lepiej spisuje się poznańska Lokomotywa, która w lidze przewodzi z dorobkiem 48 pkt.

Kolejorz pierwsze trafienie odnotował w 31. minucie. Amaral dostał płaskie podanie na środek pola karnego, po czym zdecydował się na uderzenie bez przyjęcia, które dało Lechowi radość z prowadzenia.

Z kolejnej bramki Lech cieszył się w 59. minucie. Z lewej strony z piłką w pole karne wbiegł Kamiński. Ten uderzał z ostrego kąta, ale jego strzał został obroniony. Chwilę później skutecznie dobijał jednak Amaral. Początkowo wydawało się, że na spalonym był Kamiński, ale weryfikacja z wozem VAR wykazała, że wszystko było wykonane prawidłowo.

Zabrzanie dogodnych sytuacji stworzyli sobie jak na lekarstwo. Ciekawie było w 36. minucie, kiedy zza szesnastki uderzał Podolski, ale piłkę posłał tuż obok słupka.

Fortuna Puchar Polski                                                                                          Górnik Zabrze 0:2 Lech Poznań                                                                                  Bramki: 31′ Amaral, 59′ Amaral