W meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy Stal Mielec u siebie zagrała z Jagiellonią Białystok. Mielczanie zremisowali z ,,Jagą” 1:1.

W pierwszej połowie spotkania nie działo się za wiele. Bardziej chętna do ofensywy była Stal, ale mimo tego nie tworzyła groźnych sytuacji bramkowych, co nie przełożyło się na żadne gole. Jedyną dobrą okazją, która przyniosła trochę emocji był moment w 10. minucie spotkania, kiedy to Strączek popełnił błąd i podał piłkę do rywala. Ten jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji na pokonanie bramkarza i wyprowadzenie ,,Jagi” na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od gola. W 48. minucie meczu po wrzutce z rzutu wolnego bramkę dla Jagielloni strzelił Miłosz Matysik. Trzeba przyznać, że w drugiej tercji spotkania to goście prezentowali się lepiej, choć pod względem strzałów celnych można stwierdzić, że była to wyrównana rywalizacja. Najbliżej remisu Mielczanie byli w 85. minucie, gdy Dawid Kort uderzył w poprzeczkę. Kiedy już wszyscy przekreślili szansę Stali ona doprowadziła do wyrównania w 90. minucie. Bramkę na 1:1 strzelił Konrad Wrzesiński

Sytuacja w tabeli po tym meczu uległa zmianie. Jagiellonia Białystok spadła na 11. pozycję, natomiast Stal Mielec awansowała na 7. lokatę.

Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)

0:1 48′ Miłosz Matysik (asysta Nastic)

1:1 90′ Konrad Wrzesiński (asysta Matras)

Stal Mielec: Rafał Strączek, Arkadiusz Kasperkiewicz (81′ Dawid Kort), Mateusz Matras, Marcin Flis, Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk (72′ Wiktor Kłos), Grzegorz Tomasiewicz, Krystian Getinger, Maksymilian Sitek (87′ Bożidar Czorbadżijski), Dominik Steczyk, Maciej Domański (72′ Konrad Wrzesiński).

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović, Tomas Prikryl, Michał Pazdan, Miłosz Matysik, Bojan Nastić, Taras Romanczuk, Oliwier Wojciechowski (86′ Michał Nalepa), Martin Pospisil (68′ Bartłomiej Wdowik), Fiodor Cernych (73′ Narek Grigorjan), Przemysław Mystkowski (87′ Kacper Tabiś), Filip Piszczek (73′ Andrzej Trubeha)