Maryna Gąsienica-Daniel zajęła dziesiąte miejsce w przedostatnich zawodach alpejskiego Pucharu Świata w slalomie gigancie, które odbyły się w Åre w Szwecji. Zwyciężyła Petra Vlhova (Słowacja).

Do pierwszego przejazdu Polka wystartowała jako szesnasta z grona 51 zgłoszonych zawodniczek. Po poważnym błędzie na ostatnim odcinku plasowała się na czternastym miejscu ze stratą 2.53 sekundy do prowadzącej Petry Vlhovej ze Słowacji.

W drugim przejeździe Maryna jechała jako siedemnasta. Zaprezentowała się dużo lepiej, ale po minięciu linii mety nie objęła prowadzenia. Do liderującej wówczas Franziski Gritsch z Austrii traciła 0.42 sekundy.

Ostatecznie Maryna Gąsienica-Daniel zajęła jedenaste miejsce, tracąc do zwyciężczyni straciła 2.70 sekundy. A wygrała Slowaczka Petra Vlhova przed Włoszką Martą Bassino i Amerykanką Mikaelą Shiffrin. Ta ostatnia nadal przewodzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.