LORYN GOODWIN

W pierwszym meczu play off 2022 Energa Basket Ligi Kobiet Pszczółka AZS UMCS bardzo wysoko pokonuje SKK Polonię Warszawa. Lublinianki wyłączyły na trzy kwarty obie liderki warszawianek.

Po ponad dwóch dekadach warszawianki grają w elicie. Grają z zmiennymi wynikami. Z kolejnym klubem z ścisłej czołówki przegrały bardzo wysoko. Rzucając  tylko 51 oczek w meczu przygoda w play off może dla podopiecznych trenera Gordona skończy się po trzech spotkaniach. Dziś jedynie w pierwszej odsłonie stołeczny zespół dorównywał rywalkom. W drugiej odsłonie osaczone polonistki, zwłaszcza Loryyn Goodwin były tłem dla lublinianek. Druga kwarta przegrana 23:6 przez przyjezdne musiała mieć wpływ na spotkanie. Po zmianie stron podopieczne Macieja Gordona chciały zmniejszać straty, ale rywalki w osobach Aleksandry Stanacev i warszwianki Emilii Kośli oraz Martiny Fassiny szybko wybijały cokolwiek rywalkom. W czwartej kwarcie lublinanki ponownie pokoazały wyższość nad SKK. Kolejne trafienia tym razem za trzy Wiktorii Duchnowskiej i Aleksadry Kuczyńskiej sprawiały, że przewaga lublinianek urosła do trzydziestu (78:48) oczek.

Dla lublinianek najwięcej zdobyły Klaudia Niedźwiedzka 14 pkt (i 10 zbiórek) oraz Natasha Mack 12 pkt (i 11 zbiórek). Dla Polonii 14 Loryn Goodwin oraz Klaudia Sosnwoska 11.

PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN – SKK POLONIA WARSZAWA  85:51  (17:18, 23:6, 21:16, 24:11)