W sobotę, w ramach 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy zespół Piasta Gliwice podejmował przed własną publicznością Lechię Gdańsk. Podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Biało-Zielonych 1:0.

Pierwsza odsłona spotkania to zasłużony bezbramkowy remis. Jednak w drugiej połowie obejrzeliśmy już więcej podbramkowych sytuacji, w tym jeden celny gol Ariela Mosóra (Piast Gliwice) na wagę trzech punktów dla zespołu gospodarzy.

Obecnie gliwiczanie z 34. oczkami zajmują 7. lokatę. Z kolei Biało-Zieloni z 40. punktami na koncie znajduje się wciąż tuż za podium.

I połowa

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Sebastiana Kraśnego na Stadionie Miejskim w Gliwicach minutą ciszy uczczono pamięć o zmarłym w wieku 101 lat majorze Aleksandrze Tarnawskim, ostatnim z „Cichociemnych”. Następnie jako pierwsi zmagania od środka boiska rozpoczęli gospodarze. Już w 7. minucie musiał zainterweniować Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk), po strzale Damiana Kądziora (Piast Gliwice). Po kolejnych siedmiu minutach w akcji był już golkiper Piasta, łapiąc piłkę po dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Makowskiego (Lechia Gdańsk). Chwile później, swoich sił z dwudziestego piątego metra próbował Marco Terrazzino (Lechia Gdańsk), jednak strzał okazał się niecelny. Kolejne dziesięć minut gry to maraton zderzeń zawodników i upadków. Ucierpiał m.in. kapitan przyjezdnych Michał Nalepa (Lechia Gdańsk). W samej końcówce tej odsłony po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kamil Wilczek (Piast Gliwice), ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. Choć częściej przy piłce byli podopieczni Waldemara Fornalika (54:46), to jednak obydwie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem.

II połowa

Po przerwie obydwa zespoły powróciły na murawę w niezmienionych składach i od środka boiska rozpoczęli goście. Po dwóch minutach gry golkiper przyjezdnych odbił piłkę po strzale Damiana Kądziora (Piast Gliwice). Wówczas Mario Maloča (Lechia Gdańsk) wybił tę futbolówkę tak daleko, że znalazła się pod bramką gospodarzy. W 54. minucie Maciej Gajos (Lechia Gdańsk) celnie główkował po dośrodkowaniu Tomasza Makowskiego (Lechia Gdańsk). Jednak czujnie stał na swoim stanowisku bramkarz miejscowych František Plach (Piast Gliwice). Chwile później futbolówkę wybijał Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk) po kolejnym ataku Damiana Kądziora (Piast Gliwice). W 68. minucie wynik spotkania otworzyli gospodarze. Po dośrodkowaniu Toma Hataley’a (Piast Gliwice) piłkę przejął Ariel Mosór (Lechia Gdańsk) i główkując, umieścił futbolówkę w siatce. Jeszcze w samej końcówce spotkania Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk) interweniował, ratując swój zespół przed utratą kolejnego gola po strzale Alberta Torila (Piast Gliwice). Ostatecznie piłkarze z Gliwic ograli Lechię Gdańsk 1:0 przed własną publicznością.