Efektowne zakończenie 25. kolejki PKO Ekstraklasy w Częstochowie stało się faktem. Raków po pokonaniu mieleckiej Stali 2-1 został nowym liderem rozgrywek ! Wszystkie gole padły w drugiej części gry.

Częstochowianie mając świadomość szansy ulokowaniu się w fotelu lidera, od początku gry rzucili siły do ataku.W 10 minucie strzelał z dystansu Gutkovskis i piłka trafiła w słupek. W 21. minucie na bramkę mielczan uderzał Sorescu, jednak Primel odbił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później w polu karnym otrzymał piłkę Gutkovskis, lecz z dobrej pozycji nie trafił w bramkę. W 35. minucie z kilkunastu metrów próbę oddał Lopez, ale ponownie Primel spisał się na medal odbijając uderzenie. Mimo natarcia i kilku okazji Rakowa do przerwy bramek nie było.

Zaraz po przerwie zaspała defensywa gości i w bliskim sąsiedztwie bramki znalazł się Sorescu, który mimo asysty obrońców i ostrego kąta pokonał Primela i częstochowianie w 49. minucie objęli prowadzenie. W odpowiedzi zaatakowali mielczanie i groźny strzał oddał Tomasiewicz, jednakże wynik pozostał bez zmian. Mimo panowania Rakowa, w 69. minucie doszło do wyrównania. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Gettinger, futbolówka skozłowała przed golkiperem Częstochowy, zaskakując Kovacevica. W 72. minucie piłka po uderzeniu w krótki znalazła się w bramce przyjezdnych, ale analiza VAR zabrała Rakowowi gola, gdyż Arsenic okupował pozycję spaloną. W 79. minucie kontrowersji już nie było. Kasperkiewicz sfaulował w polu karnym Wdowiaka i po celnym rzucie karnym Lopeza Raków ponownie objął na prowadzenie.

W końcówce spotkania mielczanie za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, ale obrona Częstochowy się powiodła i pod Jasną Górą mogą świętować lidera PKO Ekstraklasy.

Raków Częstochowa – Stal Mielec 2-1 (0-0)

Sorescu 49, Ivi López 81. (kar.) – Getinger 69.

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Tudor, Niewulis, Arsenić – Sorescu (87. Rundić), Lederman (87. Czyz), Papanikolaou, Kun – Wdowiak (87. Arak), Ivi López (90+1. Sturgeon) – Gutkovskis.
Stal Mielec: Primel – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Żyro, Urbańczyk (61. Zawada), Tomasiewicz, Getinger – Sitek (68. Kłos), Steczyk (68. Wrzesiński), Domański (77. Čorbadžijski).