W Jarosławiu doszło do frapującej konfrontacji Eurobudu JKS z KPR Gminy Kobierzyce, a mecz odbywał się w ramach 20. serii PGNiG Superligi. Z uwagi na zainteresowanie obu ekip miejscem na podium na zakończenie rozgrywek, spotkanie miało spory ciężar gatunkowy, który lepiej zniosły jarosławianki, odnosząc pewne zwycięstwo i doganiając punktowo ekipę z Kobierzyc.

Już pierwsze minuty meczu, a przede wszystkim jego szybkie tempo, zwiastowały dla każdej z ekip trudną przeprawę. Od udanej akcji rozpoczęła Aleksandra Zimny, a niemalże natychmiast odpowiedziała Zorica Despodovska. Z dobrej strony szybko zaprezentowały się również bramkarki – Weronika Kordowiecka i Barbara Zima. W okolicach dziesiątej minuty jarosławianki wypracowały sobie dwupunktowe prowadzenie, które Kobierki szybko odrobiły (6:6).

Przerwa, o którą poprosił Reidar Moistad, zadziałała na czarno-niebieskie pozytywnie. Nie tylko odbudowały przewagę (10:6), ale także wzmocniły defensywę. Bramkarskie popisy kontynuowała Weronika Kordowiecka. Równie jasną postacią w jarosławskich szeregach była Aleksandra Zimny.

Kobierki, dzięki aktywnej grze w obronie, wypracowały sobie kilka niezbędnych, finalnie punktowych akcji. W 25. minucie traciły do gospodyń już tylko jedną bramkę (12:11), ale ostatecznie nie zdołały zremisować. Cztery ostatnie rzuty autorstwa Magdy Balsam i Sylwii Matuszczyk przesądziły o wyniku pierwsze części spotkania (16:13).

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla JKS-u (Joanna Gadzina), choć nie obyło się bez błędów i niewykorzystanych sytuacji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Nerwowy fragment przerwała Sylwia Matuszczyk. W okolicach 40. minuty czarno-niebieskie były lepsze o pięć trafień (20:15).

Kwadrans przed zakończeniem meczu odrabianie strat rozpoczęły Mariola Wiertelak i Aleksandra Tomczyk (21:18), na co natychmiast zareagował Reidar Moistad. Nic jednak nie przeszkodziło gospodyniom w marszu po zwycięstwo. Koncertowo rozegrały końcówkę, a mecz zakończyły o sześć bramek lepsze (28:22).

Eurobud JKS Jarosław – KPR Gminy Kobierzyce 28:22 (16:13)

MVP: Weronika Kordowiecka

Wyróżniona po stronie KPR-u: Zorica Despodovska

Jarosław: Kordowiecka, Djurasinovic, Kukharchyk – Zimny 6 , Kozimur 1, Guziewicz, Nestsiaruk 5, Gadzina 2, Balsam 6, Dorsz 1, Strózik, Matuszczyk 7, Mrden, Smolinh, Volovnyk, Vukcevic.

Kobierzyce: Zima, Kowalczyk – Tomczyk 2, Shupyk 1, Wicik 1, Despodovska 10, Wiertelak 4, Janas 2, Ivanovic, Ważna 2, Kucharska, Buklarewicz, Macedo, Kozioł, Ilnicka, Olek.

Źródło: superligakobiet.pl