Arkadiusz Milik
MARSEILLE, FRANCE - FEBRUARY 28: Arkadiusz Milik goal celebration during the Ligue 1 match between Olympique Marseille and Olympique Lyon at Stade Velodrome on February 28, 2021 in Marseille, France. (Photo by Jonathan Bartolozzi/Olympique de Marseille via Getty Images)

W meczu na szczycie francuskiej Ligue 1, Olympique Marsylia pokonał 2:1 OGC Nice, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Milik.

Przed spotkaniem oba zespoły miały na koncie taką samą liczbę punktów i zajmowały drugą pozycję ligowej tabeli. Milik wrócił do pierwszego składu swojego zespołu i odwdzięczył się trenerowi za zaufanie w doliczonym czasie pierwszej połowy gdy pewnym strzałem z rzutu karnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Przyjezdni do wyrównania doprowadzili tuż po przerwie jednak bramka nie została uznana. W 89.minucie wynik spotkania podwyższył Bakambu jednak Nice nie składała broni i niespełna sześćdziesiąt sekund później bramkę kontaktową zdobył Lemina. Ostatecznie gospodarze utrzymali prowadzenie i utrzymali fotel wicelidera rozgrywek.

Dla Arkadiusza Milika było to siódme ligowe trafienie w tym sezonie.

Ligue 1 – 29.kolejka
Olympique Marsylia – OGC Nicea 2:1 (1:0)