Polska pIłka
fot: YouTube

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała ze Szkocją czwartkowy mecz towarzyski. Bramkę dla Polski w debiucie selekcjonera Michniewicza zdobył dziś Krzysztof Piątek.

Szkocja zamiast Rosji

Pierwotnie Polacy mieli mierzyć z Rosją w półfinale barażu o awans na MŚ 2022. Rosjanie z rozgrywek międzynarodowych zostali jednak wykluczeni, na co wpływ ma agresja Rosjan na Ukrainę.

Debiut Michniewicza

W dzisiejszym meczu ze Szkocją debiut w roli selekcjonera odnotował Czesław Michniewicz. W wyjściowej jedenastce nie mógł on skorzystać z Roberta Lewandowskiego, czy Wojciecha Szczęsnego, którzy zmagają z drobnymi urazami. Skład naszej reprezentacji w czwartkowym pojedynku ze Szkocją utworzyli: Łukasz Skorupski, Bartosz Salamon, Kamil Glik, Jan Bednarek, Matty Cash, Szymon Żurkowski, Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Reca, Jakub Moder, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

Milik na placu gry nie spędził jednak zbyt dużo czasu. Polski napastnik poczuł ból mięśnia dwugłowego i w 27. minucie został zastąpiony przez Piątka. Problemy zdrowotne nie oszczędzały też Salamona, którego w 42. minucie zastąpił Bielik.

W 61. minucie plac gry opuścił Krychowiak, który został zmieniony przez Szymańskiego. 10 minut później Zielińskiego zastąpił Grosicki, zaś w 83. minucie miejsce Bednarka zajął Buksa.

Jak padły bramki?

Obie bramki pały w drugiej połowie. W 68. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Dogranie z rzutu wolnego na gola zamienił główkujący Tierney. W doliczonym czasie gry wyrównał z rzutu karnego Krzysztof Piątek.

Ważne akcje:

10′ Indywidualna akcja Pattersona. Szkot przedarł się między polskich obrońców w pole karne, po czym uderzał zza pola bramkowego po linii prostej. Przy słupku czujność zachował jednak Skorupski.

23′ Z prawej strony dogrywa w pole karne Grzegorz Krychowiak. W szesnastce było sporo graczy, bo chwilę wcześniej Polacy mieli rzut rożny. Do futbolówki wyskoczył Salamon, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

42′ Polacy grali w osłabieniu, gdyż poza boiskiem był kontuzjowany Salamon. Piłkę w środku pola przejął Patterson. Znalazł on wolną przestrzeń, przedarł się w pole karne, ale przy strzale zza pola bramkowego udanie interweniował Skorupski.

43′ Znów kanonada polskiego bramkarza, który najpierw obronił uderzenie z woleju wykonane z okolic szesnastki, a następnie interweniował po dobitce wykonanej z linii pola karnego.

48′ Podaniem z głębi pola obsłużonym został Piątek. Ten znalazł się w sytuacji sam na sam, choć był za szesnastką. Na plecach miał dwóch rywali, więc szybko zdecydował się na strzał, który był niestety nieudany.

58′ Groźnie zrobiło się pod polską bramką. Prostopadłym podaniem obsłużonym został McGinn. Reprezentant Szkocji miał kilku rywali obok siebie, ale był bliżej bramki. Znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz Skorupski wyszedł dość wysoko, co utrudniło sytuację przeciwnikowi biało-czerwonym. Ten wyrzucił sobie futbolówkę do bocznej strefy i o golu mógł tylko pomarzyć.

Przed Polakami decydujący mecz o awans na MŚ w Katarze. Za kilka dni rywalem Polaków będzie zwycięzca party Szwecja – Czechy.

Szkocja 1:1 Polska                                                                                              Bramki: 68. Tierney – 90+4. Piątek (kar.)