Reprezentanci Słowenii zajęli pierwsze „4” miejsca w piątkowym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Najlepszym z nich okazał się Ziga Jelar. Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej.

Jelar dzięki skokom na 232 oraz 239 metrów wygrał dzisiejsze zawody z notą 468,2 pkt. Jest to jego pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata. Drugą lokatę zajął Peter Prevc (226 m; 237 m). Przegrał on z kolegą o 3,4 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Anze Lanisek, który skoczył dzisiaj 230 oraz 230,5 metra. Na czwartej pozycji uplasował się natomiast Timi Zajc, który prowadził po 1. serii.

Najlepszym z polskich skoczków okazał się dzisiaj Kamil Stoch, który lądował na 228. i 222. metrze, co pozwoliło mu zająć 11. lokatę. 15. był Jakub Wolny (228 m; 226 m), 18. Piotr Żyła (218 m; 226 m), 20. Andrzej Stękała (223 m; 224 m), a 26. Dawid Kubacki (208,5 m; 228,5 m).

Ryoyu Kobayashi powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Karlem Geigerem i jest już o krok od zdobycia Kryształowej Kuli.