Kamiah Smalls - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin / fot. EBLK

Skuteczne? Wręcz zabójczo skuteczne dwie zawodniczki z USA dały Pszczółce Polskiemu Cukrowi AZS UMCS Lublinowi drugą wygraną w półfinale. Obie amerykanki zdobyły aż 51 z 65. punktów swojego zespołu.

Pierwsze akcje meczu to gra kosz za kosz. Na każde trafienie jednych odpowiadały rywalki i odwrotnie. Dopiero w końcówce zaczęła się zarysowywać przewaga gospodyń. Lublinianki ostatnie niespełna trzy minuty premierowej kwarty wygrały 5:0. Po wznowieniu gry to co miały za przewagę straciły w … siedemdziesiąt sekund. Po akcji 2+1 Marii Bertch był remis 17:17. W tym momencie do gry wkroczyła Natasha Mack zdobywając pięć oczek z rzędu. Jednak na kolejną wymianę punktową nie czekaliśmy długo. Dwie trójki  Pinelopi Pavlopoulou  zmniejszały straty Arki. Cały czas wynik utrzymywał się w okolicy remisu. Gdy wspomniana greczynka w barwach ekipy z Gdyni dorzuciła spod kosza kolejne dwa punkty to przyjezdne prowadziły 24:27. Jednak obie skuteczne amerykanki w zespole „Akademiczek” wspomagane przez Emilię Koślę sprawiły, że końcówkę pierwszej polowy wygrały 9:2 i co dawało im prowadzenie czterech oczek po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Arka nie mogla zbliżyć się do rywalek na mniej niż trzy-pięć oczek. W pewnym momencie sygnal do ataku lubliniankom dała Natasha Mack. Po jej trafieniu przewaga jej zespołu rosła.Gdy trójkę trafiła Kamiah Smalls, a swoje wolne wykorzystała Mack gospodynie prowadziły nawet jedenastoma oczkami. Po wznowieniu gry skuteczne akcje ponownie należały do Natashy Mack. Jej sześć oczek z rzędu bez odpowiedzi rywalek wyprowadziły Pszczółkę na piętnasto punktowe prowadzenie. Nawet zryw gdynianek nie wiele pomógł. Owszem seria 10:2 mogła dać nadzieję, ale szybkie odpowiedzi punktowe Fassiny i Smalls uspokajały grę. Gdy swoje kolejne trafienia zaliczała Mack, gdynianki mogły się tylko przyglądać jak lublinianki im uciekają oraz w pełni kontrolują spotkanie. Mecz zakończył się spokojną wygraną Pszczółki, która w całej serii (do trzech wygranych) prowadzi 2-0.

Dla Pszczółki najwięcej zdobyły Natasha Mack 26 pkt (15 zbiórek, 4 przechwyty i 2 bloki) oraz Kamiah Smalls 25 pkt (6 zbiórek i 4 asysty). Dla Arki po 15 punktów zdobyły Maria Bertch i Pinelopi Pavlopoulou.

PSZCZÓŁKA POLSKI CUKIER AZS UMCS LUBLIN – VBW ARKA GDYNIA  65:56  (17:12, 16:17, 16:11, 16:16)