W finale Tauron Pucharu Polski siatkarek Developres Rzeszów zmierzył się w Nysie z IŁ Capital Legionovią. Rzeszowianki zwyciężyły w trzech setach i po raz pierwszy w swojej niespełna 10-letniej historii sięgnęły po to trofeum.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany i dostarczył najwięcej emocji kibicom. Developres prowadzony przez Stephana Antigę zwyciężył pierwszą partię 25:23. W sukcesie Rzeszowa pomogła niewątpliwie Malwina Smarzek, która w całym spotkaniu zdobyła cenne 15 punktów, a także Kara Bajem – 17 oczek.

W kolejnych dwóch setach przewaga Developresu Rzeszów była o wiele bardziej widoczna. Siatkarki Legionowa musiały uznać wyższość swoich rywalek. Mimo próby dorównania im odstawały w wielu aspektach (przyjęcie, skuteczność w ataku) co przyczyniło się do wygrania dwóch kolejnych setów przez Rzeszowianki 25:19 i 25:18.

W drugim secie był moment, który mógł przełamać mecz. Siatkarki z Legionowa nadrobiły kilkupunktową stratę i doprowadziły w końcówce do remisu 19:19. Od tego momentu niestety zacięły się, a serię punktów zdobyły Rzeszowianki. Pomogła w tym zagrywka Magdaleny Jurczyk. W trzecim secie było bardzo podobnie. Od stanu 12:12 Legionovia nie była w stanie zatrzymać Developres Rzeszów.

To pierwsze, historyczne trofeum Pucharu Polski dla Developres Rzeszów. W poprzednich latach Developres musiał uznawać wyższość siatkarek z Chemika.

Developres Bella Dolina Rzeszów – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:23; 25:19;25:18)

MVP: Kara Bajema

Developres: Katarzyna Wenerska, Kara Bajema, Magdalena Jurczyk, Malwina Smarzek, Jelena Blagojević, Anna Stencel, Aleksandra Szczygłowska.

Legionovia: Maja Tokarska, Gyselle Silva Franco, Yaprak Erkek, Aleksandra Gryka, Alicja Grabka, Olivia Różański, Izabela Lemańczyk, Diana Dąbrowska, Magdalena Damaske, Daria Szczyrba, Maja Szymańska.