W rozegranym w Zabrzu spotkaniu 9.kolejki eliminacji do mistrzostw Europy do lat 21 reprezentacja Polski zremisowała 1:1 z Węgrami i straciła praktycznie szanse awansu do turnieju finałowego.

Podopieczni Macieja Stolarczyka po remisie z Izraelem byli stawiani w roli faworyta spotkania z Węgrami jednak na przerwę schodzili przegrywając 0:1 po tym jak Cezarego Misztę w 35.minucie pokonał Andras Nemeth. Biało-Czerwoni do wyrównania doprowadzili po rzucie karnym w piątej minucie doliczonego czasu gry piłkę na jedenastym metrze ustawił Michał Skóraś i pokonał bramkarza rywali.

Nasza reprezentacja rozegra jeszcze spotkania z San marino oraz Niemcami. Izrael, który wyprzedza Polskę w tabeli i walczy o awans do mistrzostw Europy z drugiej pozycji (baraże zespołów z drugich miejsc) ma punkt więcej i przed sobą spotkania z San Marino oraz Łotwą. Ewentualna strata punktów przez zespół Izraela wydaje się bardzo mało prawdopodobna, a co za tym idzie szanse awansu do turnieju podopiecznych Macieja Stolarczyka są iluzoryczne.