PGE Skra Bełchatów, fot: Anna Kmiotek

W 26. kolejce PlusLigi PGE Skra Bełchatów zmierzyła się z Czarni Radom. Bełchatowianie mocno namęczyli się z gośćmi. O wyniku spotkania przesądził tie-break, który był na korzyść Skry.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. O jego wyniku przysądziła końcówka, kiedy Skra zdobyła cztery punkty z rzędu po dwóch asach serwisowych Mikołaja Sawickiego. Radomianie próbowali jeszcze odwrócić losy tego seta i dzielnie się bronili, ale serwis w siatkę nie pomógł im w tym. Skra wygrała pierwszego seta 25:23.

W drugim secie na prowadzenie w początkowej fazie wyszedł Czarni Radom. W połowie seta na tablicy wyników widniał jednak już remis. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Tym razem pod koniec seta przewagę uzyskali goście i utrzymali ją już do końca po dwóch skutecznych atakach Pawła Rusina, asie serwisowym Wiktora Nowaka i ataku środkowego Bartłomieja Lemańskiego Radomianie wygrali 25:21.

W kolejnym secie widzieliśmy totalną dominację gości. Gospodarze nie potrafili pozbierać swojej gry i tracili punkt za punktem doprowadzając do sytuacji 13:21 dla Radomian. Bełchatowianie próbowali odrabiać straty, ale było już za późno. Przegrali trzecią partię 19:25.

W czwartym secie znów wyglądało, że Czarni Radom mają bezpieczną, kilkupunktową przewagę i spokojnie wygrają to spotkanie po tym secie. Tak się jednak nie stało, w środkowej fazie gry to Radomianie mieli przestój, a Skra zdobyła sześć punktów z rzędu i wyszła na dwupunktowe prowadzenie. Końcówka była wyrównana, ale to Bełchatowianie rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 25:23.

Tie-break od początku był dla Skry. Podczas zmiany stron gospodarze prowadzili 8:6, później powiększyli jeszcze swoją przewagę zwyciężając 15:10 w tie-breaku i 3:2 w całym spotkaniu.

To starcie nie przyniosło już wielkich emocji. Rozstrzygnięcia zapadły wcześniej. PGE Skra Bełchatów zajęła trzecie miejsce w tabeli i zagra w play-off, natomiast Czarni Radom zakończyli sezon na dziesiątej lokacie.

PGE Skra Bełchatów – Czarni Enea Radom 3:2 (25:23;21:25;19:25;25:23;15:10)

MVP: Robert Taht

Skra Bełchatów: Robert Täht, Sebastian Adamczyk, Damian Schulz, Mikołaj Sawicki, Karol Kłos, Mihajlo Mitić, Robert Milczarek.
Czarni Radom: Michał Kędzierski, Aleksander Berger, Michael Parkinson, Jose Ademar Santana, Paweł Rusin, Bartłomiej Lemański, Mateusz Masłowski, Aleksandr Woropajew, Wiktor Nowak.