Wisła Kraków
Źródło: Wisła Kraków SA

W meczu 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy Wisła Kraków podjęła u siebie Piast Gliwice. Biała Gwiazda nadal zachowała nadzieję na pozostanie w Ekstraklasie remisując w ostatnich minutach 2:2.

Pierwsza połowa zaczęła się po myśli Gliwiczan. Już na samym początku celny strzał oddał Kamil Wilczek, którego strzał został wybroniony przez Mikołaja Biegańskiego. Z czasem jednak inicjatywę przejęli piłkarze z Krakowa. Strzał z rzutu różnego Michala Frydrycha w 28. minucie spotkania trafił w poprzeczkę. W 31. minucie Wisła Kraków wyszła na prowadzenie za sprawą podania Elvisa Manu i wykończeniu Stefana Savica. To nie wystarczyło Wiśle, która nadal parła do przodu. W słupek trafiał Manu czy Ondraska.

Po przerwie doszło do zmian w ekipie z Gliwic. Wisła natomiast nie grała już tak dobrze jak w pierwszej połowie. Do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Piasta. Najpierw wywalczyli rzut karny po faulu Biegańskiego, którego na gola zamienił Kamil Wilczek. Dziesięć minut Wilczek ponownie umieścił piłkę w bramce głową po podaniu Jakuba Czerwińskiego. Wisła Kraków znalazła się w dużych tarapatach. Z pomocą w 71. minucie przyszedł im bramkarz Piasta Plach, który wybił piłkę po obronie rzutu wolnego wprost pod nogi Dora Hugiego, który wpakował ją do bramki gości.

Dzięki temu Krakowianie zremisowali 2:2 i nadal mogą mieć nadzieję, że nie spadną. Piast Gliwice natomiast nie przybliżył się zbytnio tym do walki o czwarte miejsce w tabeli.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:2 (1:0)

1:0 31′ Stefan Savić (asysta Elvis Manu)

1:1 51′ Kamil Wilczek (rzut karny)

1:2 61′ Kamil Wilczek (asysta Jakub Czerwiński)

2:2 71′ Dor Hugi

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański, Konrad Gruszkowski, Joseph Colley, Michal Frydrych, Matej Hanousek, Enis Fazlagić (89′ Michal Skvarka), Marko Poletanović, Elvis Manu, Luis Fernandez, Stefan Savić (62′ Dor Hugi), Zdenek Ondrasek.

Piast Gliwice: Frantisek Plach, Ariel Mosór, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek (46′ Alexandros Katranis), Michał Kaput (79′ Constantin Reiner), Tom Hateley, Tihomir Kostadinov (46′ Rauno Sappinen), Arkadiusz Pyrka (82′ Martin Konczkowski), Damian Kądzior (87′ Kristopher Vida), Kamil Wilczek.